Gymnocalycium ژیمینو

سپتامبر 26th, 2009 | کاکتوس, گیاهان خانگی, گیاهان گوشتی

gimino

ژیمنو كالیسیم
مشخصات: اسم علمی این گیاه Gymnocalycium mihanovichii ، از خانواده Cactaceae می‌باشد. اغلب گونه های این جنس بومی آرژانتین، پاراگوئه، اروگونه و بولیوی هستند. گونه های مختلف این جنس را می توان به راحتی پرورش داد. و به گل برد. گونه مذكور كروی و قرمز رنگ است. چون بدون كلروفیل می باشد، باید آن را روی كاكتوس دیگری پیوند زد. گلهایش هم قرمز و صورتی و به قطر 5 تا 8 سانتیمتر می باشد.

مراقبت: ژیمنوكالیسیم به نور زیاد حرارت بالا، آبیاری اندك رطوبت كم و هوای خشك و خاك قلیایی احتیاج دارد.

کود: به گیاه حیوان ژیمنوكالیسیم نباید كود داد ولی به گیاه مسن مس توان مخلوطی از یك گرم سولفات پتاسیم و یك گرم سوپر فسفات در لیتر، از خرداد تا مرداد ماه كود داد و به كود ازته هم احتیاجی ندارد.

خاک: مخلوطی از خاك باغچه، خاك برگ وماسه شسته برای رشد این گیاه مناسب است.

ازدیاد: زمانیكه در قسمت ابتدای ژیمنوكالیسیم، پایگاه نسبتا بزرگی با قطر تقریبی 5/2 سانتیمتر تولید شد، می توان آن را جدا كنید. با یك چاقوی تیز و با دقت كامل این كار را انجام دهید و برشی تمیز و دقیق در سرتا سر طول پایه گیاه ایجاد كنید. به همان اندازه روی تنها گیاه اصلی را هم برش و قلمه را به گیاه اصلی پیوند بزنید. دقت كنید هر دو سطح برش خورده در ساقه گیاه اصلی و قلمه دقیقا روی هم قرار بگیرد.سپس با استفاده از خلال دندان، سوزن نایلونی یا خارهای خود كاكتوس دو قسمت را به هم متصل كنید. گیاه پیوند زده شده را با كیسه نایلونی بپوشانید و در دمای 21 درجه سانتیگراد، به مدت 2 ماه نگاه دارید. بعداز 8 تا 10 هفته كیسه پلاستیكی شفاف را بردارید.

برچسب: , , ,

16 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.