پیاز لیلیوم اورینتال هلندی در سه رنگ (پاییز 1390) – تمام شد.

دسامبر 11th, 2011 | خبرها, گیاهان پیازی

پیازهای حاضر دو رنگ از پیازهای تولید هلند هستند. که از ارقام بسیار خوب و با ارزش اورینتال هستند. گلهای این رده از لیلیومها معمولا سایز بسیار درشتی دارد و ارتفاع گیاه نیز زیاد است و گاهی لیلیومهای درختی نامیده میشوند. برگهای بسیار زیبا و گلهای جذاب از ویژگیهای این رده از لیلیوها هست.

عمق کاشت: در این پیازها عمق کاشت بیشتر از آسیاتکها و حدود 20 سانتی متر است
زمان کاشت: در گلخانه تمام سال میتوان این پیازها را کاشت. نیاز سرمایی آنها رفع شده‌است و آماده کشت هستند. (پیشنهاد ما در حال حاضر کاشت این پیازها در گلدان – با بستر ترکیبی پیت ماس 50٪ و کوکوپیت 50٪ – و قرار دادن آنها در گلخانه یا پشت پنجره است. که نور کافی دریافت بکنند و دما متعادل باشد. در چنین شرایطی در حدود 90 تا 100 روز به گلدهی خواهند رسید.)

ماه گذشته که پیازهای اورینپت را عرضه کردیم، گزارشاتی داریم از مشتریان محترمی که گیاهانشان به غنچه رسیده‌است. [و این واقعا در اثر علاقمندی و کوشش ایشان است] و ممکن است ظرف دو سه هفته آینده به گل بنشینند. گل گرفتن در وسط زمستان سرد سال 1390 واقعا لذت بخش خواهدبود.

قیم: بهترین پیشنهاد قرار دادن قیم (یک چوب یا میله نازک که شاخه گیاه به آن بسته شود) هنگام کاشت پیاز است. ارتفاع بیش از یک متر. تا وقتی گیاه رشد کرد به مرور به آن بسته شود و گیاه را در مقابل باد یا کج شدن مراقبت کند.

البته شما میتوانید این پیازها را حتی در اردبیل سرد نیز در باغچه و در عمق حدود 20 سانتی‌متری در خاک خوب بکارید و تا تیر و مرداد سال آینده منتظر گلدهی آنها باشید. این پیازها در تابستان یا فصول دیگر نیاز به جابجایی و… ندارند و همیشه میتوان آنها را در محل باغچه نگهداری کرد. و مانند کوکب یا اختر نیاز به خارج کردن از زمین وجود ندارد.

در شرایط خانه یا گلخانه: پس از رشد گیاه تغذیه با کودهای کامل مانند کریستالون 18.18.18 به مدت یک ماه و نیم (هر دو هفته یکبار) و پس از ظهور غنچه‌ها تغذیه با کود 12.12.36 کریستالون برای بهتر شدن کیفیت گلها توصیه میشود. (هرچند اگر بستر به اندازه کافی غنی باشد ممکن است نیاز به کودیاری کمتر باشد)

 

لیلیوم اورینتال صورتی به نام Pink Expression

رده: اورینتال
رنگ: صورتی
اندازه پیاز: 18-20
تعداد غنچه در هر شاخه: 5-7
مدت زمان لازم برای گلدهی: 110 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 100 سانتیمتر

لیلیوم اورینتال صورتی رگه‌دار به نام Sorbonne

رده: اورینتال
رنگ: صورتی
اندازه پیاز: 18-20
تعداد غنچه در شاخه: 4-7
مدت زمان لازم برای گلدهی: 95 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 110 سانتی متر

لیلیوم اورینتال سرخ  به نام Montezuma

رده: اورینتال
رنگ: قرمز
اندازه پیاز: 18-20
تعداد غنچه در شاخه: 4-7
مدت زمان لازم برای گلدهی: 95 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 130 سانتی متر

اطلاعات فروش:

آپدیت: پیازها تمام شده‌است. به صورت کاشته شده در گلدان در خدمتیم. 90.10.6

برچسب: , , , , , , , , , , , , , ,

27 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.