Perlite پرلیت

اکتبر 3rd, 2009 | اطلاعات و لوازم جانبی باغبانی, فرهنگ اصطلاحات و عبارات

perlite
پرلیت:
پرلیت از مشتقات معدنی سنگ مادر میکا است. خاصیت نگهداری آب این ماده عالی است، و فاقد جالب اسفنجی بوده در نتیجه قابلیت زهکشی آن از ورمیکولیت بهتر است. پرلیت از سنگهای آتشفشانی سیلیسی، تحت 1400 درجه فارنهایت ساخته شده و به صورت دانه‌های کوچک اسفنجی شکل در می‌آید. پرلیت را اغلب به تنهایی، بدون ترکیب با ماده دیگری برای استفاده در ریشه‌زایی به کار میبرند. و یا در صورت ترکیب به میزان 50/50 با ورمیکولیت، کوکوپیت یا پیت‌ماس مخلوط میکنند. و یا برای استفاده در گیاهان زینتی، از ترکیب کلی 30٪ پرلیت+ 50٪ کوکوپیت+ 20٪پیت‌ماس استفاده میکنند.
پرلیت دارای PH بسیار کم اسیدی یا خنثی است. ظرفیت تامپونی آن ضعیف بوده و فاقد ظرفیت تبادل کاتیونی است. اکثرا رنگ پرلیت سفید است و دارای اندازه‌بندی‌های مختلفی است. (دانه‌های ریز، متوسط و درشت)
پرلیت ماده‌ای سبک وزن است و 2.5 تا 3.5 کیلوگرم در فوت مکعب ممکن است وزن داشته‌باشد.
(منبع: کتاب راهنمای کاشت گیاهان گلخانه‌ای به روش هایدروپونیک – مترجم: مهندس مجید تولایی نشر آموزش کشاورزی 1380)

پرلیت برای مقاصد تکثیر نباتات علفی دارای کیفیت بسیار عالی است. از بیش از سه دهه گذشته در ایران شناخته شده و امروزه استفاده از آن گسترش بیشتری یافته‌است.
پرلیت هم‌اکنون در ایران تولید میشود و به سهولت در دسترس است

مطالب مرتبط در دیگر سایتها:

پرلیت در ویکی‌پدیا
موسسه پرلیت

اطلاعات محصول:

بسته‌های پرلیت گلستان علی تولید کارخانه‌‌های مختلف ایرانی هستند با دانه‌بندی ریز و متوسط و درشت (اغلب مواقع ما پرلیت درشت مصرف میکنیم) در بسته‌های نیم کیلوگرمی و فله عرضه میشود.

فروش پستی:

برای سفارش لطفا با ایمیل یا شماره تلفنهای گلستان علی تماس بگیرید. بسته‌های پرلیت توسط اداره پست یا تیپاکس یا باربری قابل ارسال است. (به هر تعداد که لازم داشته باشید)

برچسب: , , ,

16 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.