Kalanchoe کالانکوآ

سپتامبر 25th, 2009 | گیاهان خانگی, گیاهان فضای باز تابستانه, گیاهان گوشتی

3840004347_000581cb59_o
كالانكوئه یا کالانکوآ یا کالانشه‌آ یا کالانشه نو
مشخصات: اسم علمی این گیاه Kalanchoe blossfeldiana و از خانواده Crassulaceae می باشد. این جنس دارای 200 گونه مختلف بوده و برگ های گوشتی وگل های زیبای آنها مورد توجه است. گونه مورد نظر بومی ماداگاسكار بوده و ارتفاع و گسترش آن به حدود 30 سانتی متر می‌رسد. برگها سبز روشن، گوشتی و تخم مرغی شكل هستند كه لبه آنها به طرف بالا برگشته است. گل های كالانكوئه قرمز كم رنگ و لوله ای شكل بوده و به صورت خوشه ظاهر می شوند .فصل پیرایش گل ها، از اواسط زمستان تا اواسط بهار است.

مراقبت: كالانكوئه به نور متوسط تا زیاد، حرارت بالا خاك همیشه خیس وقلیایی احتیاج دارد.

کود: می توان به میزان 3 گرم در لیتر، هردو هفته یكبار از خرداد تا شهریور ، به این گیاه كود داد.

خاک: مخلوطی از خاك باغچه، ماسه، كود حیوانی و قطعات كوچك آجر، خاك مطلوب كالانكوئه می باشد.

ازدیاد: این گیاه معروف را می توانید به آسانی تكثیر كنید. قلمه های انتهایی ساقه را به طول 5/7 سامنتیمتر از اواسط تا اواخر بهار با یك چاقوی تیز تهیه كنید، سپس به مدت 2 یا 3 روز در كناری قرا دهید تا در محل بریدگی ها، كال تشكیل شود. قلمه ها را دور از تابش مستقیم خورشید در یك اتاق معمولی با دمای 20-18 درجه سانتی گراد نگاه دارید. سپس قلمه ها را به آرامی در گلدانهایی با قطر دهانه 9 سانتی كمتر، حاوی كمپوست مخصوص گیاهان گوشتی و كاكتوس قرار دهید و در دمای 21-20 درجه سانتی گراد، با نور مناسب و كافی ولی دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید . خاك را نسبتا مرطوب كنید و مواظب باشید كه خیلی خیس نباشد. زمانی كه ریشه دهی انجام شده و گیاه جدید شروع به رشد می كند، به آب بیشتری نیاز دارد، ولی مراقب باشید كه آبیاری بیش از اندازه نكنید.

برچسب: , , , , ,

40 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.