پیاز لاله هلندی

ژانویه 2nd, 2011 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها, گیاهان پیازی, گیاهان فضای باز

آپدیت: 1389.10.25
مابقی پیازها را برای گلدهی شب عید 1390 در گلدان کاشتیم و متاسفانه دیگر برای ارسال به شهرستان موجود نداریم. به صورت کاشته شده در گلدان در خدمت همشهریان اردبیلی هستیم.

و بالاخره پیازها لاله هلندی واردات سال 1389 در ۸ رنگ جذاب به دستمان رسید و در خدمت لاله‌دوستان گرامی هستیم.

مشخصات عمومی پیازها

اندازه دور کمر پیازها 12+ سانتی‌متر است.
واردات 1389 از هلند.
به گواهی گمرک و مراحل وارداتی عاری از هرگونه آلودگی نماتدی و ویروسی و … هستند.
ارتفاع نهایی گیاه پس از گلدهی حدود 40 تا 50 سانتی‌متر.
نیاز سرمایی پیازها رفع شده و آماده کاشت هستند.

رقم‌ها و رنگ‌های موجود

لاله سرخ رقم Spryng

لاله بنفش رقم Blue Ribbon

لاله سفید با رگه‌های قرمز رقم Happy Generation

لاله سرخ با لبه‌های سفید رقم Leen Vandermark

لاله سفید برفی رقم Inzell

لاله سرخ شمعی با لبه‌های سفید رقم Guus papendrecht

لاله مشکی رقم Queen of Night

لاله زرد رقم Yellow Flight

روش کاشت

لاله‌ها را در باغچه و گلدان میتوان کاشت.

برای کاشت در باغچه لازم است که زمین را بیل زده و نرم کنید. سپس پیازها را در عمق 12 تا 15 سانتی‌متر بکارید.لاله پیازی بسیار مقاوم به سرما است و معمولا دچار یخ زدگی نمیشود ولی در مناطقی که ممکن است سرمای زمستانه به زیر منفی 40 درجه برسد بهتر است در عمق بیشتر بکارید یا روی باغچه را با برگهای پاییزه یا کود حیوانی پوسیده بپوشانید.

کاشت در گلدان

این پیازها نیاز سرمایی‌شان رفع شده (لاله گیاهی است که برای گلدهی نیاز به سپری کردن مدت زمان خاصی در دمای پایین دارد) برای همین نیاز به استراتیفیکاسیون مصنوعی یا طی کردن نیاز سرمایی نیست و کافی است پیاز کاشته و در محل مناسب قرار بگیرد تا گلدهی نماید.

کاشت چند پیاز در یک گلدان

یک پیاز لاله را میتوان در یک گلدان 12 یا 14 (دهنه گلدان به سانتی‌متر) کاشت. ولی مجتمع کاشتن لاله‌ها زیبایی بیشتری دارد و میتوانید در یک گلدان 19 یا 20 پنج پیاز و بیشتر بکارید. که اگر رنگهای مختلفی داشته‌باشند زیبایی بیشتری نیز خواهند داشت.

جنس بستر: اگر ترکیب 40درصد پیت‌ماس+50درصد کوکوپیت و 10درصد پرلیت در اختیار داشته‌باشید این ترکیب ایده‌آل است. در صورتیکه به این مواد دسترسی ندارید از 40درصد شن و ماسه + 40درصد خاک رس و 20درصد خاک برگ  استفاده کنید. (در کل لاله به بستری سبک با pH خنثی و غیراسیدی نیاز دارد.)

گلدان باید زهکش مناسب داشته باشد (ته گلدان سوراخ داشته باشد) روی سوراخها تکه سفال یا سنگریزه میگذاریم و مقداری از بستر را میریزیم. عمق کاشت لاله در گلدان عمیقتر از سنبل است و پیازها باید زیر خاک دفن شوند. روی پیازها را با خاک میپوشانیم و در محل نور گیر )مانند پشت پنجره) با دمای کافی (بین 15 تا 20درجه مثبت سانتیگراد) قرار میدهیم. بلافاصله بعد از کاشت آبیاری میکنیم. لاله نیاز به آبیاری کم دارد و آبیاری زیاد زیان بار است. بهتر است قبل از آبیاری مجدد خاک گلدان خشک بشود. (یعنی هر روز آب نمیدهیم. هفته‌ای بسته به دمای محیط دو سه بار).

برای اطلاعات تخصصی‌تر در مورد گیاه لاله به این مطلب از گلستان علی مراجعه فرمایید…

اطلاعات محصول و خرید پستی

لطفا پس از انتخاب رنگهای مورد نظر فرم زیر را پر کنید.

ما جمع هزینه و هزینه ارسال را خدمتتان عرض میکنیم و شما پس از پرداخت به یکی از حسابهای ما (اطلاعات حسابها در صفحه خرید پستی)
فرم آدرس را (در همان صفحه خرید پستی) برای ما ارسال میفرمایید تا در اولین فرصت بسته شما ارسال شود.

(لطفا توجه داشته‌باشید که این پیازها – و در کل گیاهان پیازی – به مدت محدود عرضه میشوند و ممکن است این صفحه و فرم سفارش بدون اطلاع قبلی کنسل شود. لذا حتما قبل از واریز هرگونه وجهی ابتدا با ایمیل یا تلفن استعلام قیمت و وضعیت موجودی بفرمایید.)

برچسب: , , , , , , ,

57 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.