LILIUM پیاز لیلیوم هلندی پاییز 93

نوامبر 11th, 2014 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, گیاهان پیازی, گیاهان فضای باز

به اطلاع مشتریان و علاقمندان گرامی میرسانیم پیازهای لیلیوم وارداتی از هلند در 4 رنگ عالی (واریته و رنگ مشخص و مجزا) به دستمان رسیده و در خدمت مشتریان گرامی  در سراسر ایران عزیز هستیم.

این پیازها به تازگی از کشور هلند وارد شده و محیط دور کمر پیازها 16 تا 18 سانتیمتر است. مهمترین نکته در مورد این پیازها این است که نیاز سرمایی‌شان رفع شده و ریشه و جوانه پیازها آماده رشد هستند.
شما میتوانید از هم‌اکنون در منزل یا گلخانه کاشت نموده و برای تقریبا دوماه و نیم آینده منتظر گلهای زیبای لیلیوم‌ها باشید. (در صورت کاشت در فضای آزاد گلدهی به بعد از عید و حدود اردیبهشت تا خرداد و تیر موکول خواهدشد) – طبق اطلاعات زیر برای آماده شدن گلها میتوانید جدول زمانی دقیق تهیه کنید.

لیلیوم صورتی رقم Brindisi

Brindisi-Golestan-Ali

گروه: LA hybrid
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 3 تا 5
ارتفاع: حدود 90 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 80 روز
رنگ: صورتی  Pink

لیلیوم نارنجی رقم Advantage

Advantage-Golestan-Ali

گروه: LA Hybrid
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 4 تا 6
ارتفاع: حدود 120 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 90 روز
رنگ: نارنجی Orange

لیلیوم سفید رقم Ercolano

ercolano

گروه: LA Hybrid
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 4 تا 6
ارتفاع: حدود 100 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 80 روز
رنگ: سفید White

لیلیوم سرخ آبی رقم Fangio

Fangio-Golestan-Ali

گروه: LA Hybrid
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 4 تا 6
ارتفاع: حدود 120 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 80 روز
رنگ: قرمز – زرشکی Red / purple

 روش سفارش:

سفارس مشتریان عزیز را به هر تعداد به تمام نقاط ایران بزرگ ارسال میکنیم. (با پست پیشتاز)

تاریخ: 93/10/3 موجودی پیازهای عرضه شده در پاییز و زمستان 1393 تمام شد. انشالله در سال آینده بتوانیم در خدمت مشتریان و هموطنان عزیز باشیم.
هر ساله پیازهای هلندی در حدود آذرماه تا دی ماه عرضه میشوند. و در سایر مواقع موجود نیستند.

 

اطلاعات عمومی در مورد لیلیوم

لیلیومها (سوسنها) گیاهانی پیازدار از خانواده لیلیاسه (سوسنیان) هستند که بوسیله بذر و پیاز تکثیر میشوند. سوسنیان در رده‌های مختلفی رده بندی میشوند. وقتی بذر لیلیوم کاشته شود چند سال طول خواهد کشید که این بذر به تولید پیازچه بپردازد و بعد از معمولا سه سال به گلدهی میرسد. بنابراین سایز پیاز در گلدهی بسیار مهم است و پیازهای کوچک گلهای کوچکتر تولید میکنند. پیازهای عرضه شده در بالا تولید هلند و کاملا تجاری هستند و برای گلخانه‌های تولیدکننده شاخه بریده عرضه میشوند لذا این پیازها تمام مشخصات لازم برای تولید یک گل ایده‌آل را دارند و فقط کافی است شرایط لازم را ما در منزل یا گلخانه فراهم کنیم.

فصل کاشت: چون نیاز سرمایی پیازها رفع شده ‌است. تهیه جدول زمانی برای روزی که گلها ظاهر خواهند شد میسر است. مدت زمان طول رشد تقریبی را که در زیر رقمها نوشته شده‌است را برای زمانی که میخواهید گیاه گل بدهد باید تنظیم کنید.

بزرگترین مزیت لیلیوم نسبت به سایر گیاهان پیازی که ما عرضه میکنیم همین نکته است که لیلیومها کاملا فرآوری شده‌اند و کافی است در شرایط مناسب خانه یا گلخانه (نور مناسب، دمای مناسب، آبیاری مناسب، کودیاری مناسب) قرار گیرند تا به گلدهی برسند. و دیگر مانند لاله یا سنیل لازم نیست که مدتی را در سرما باشند یا … لذا برای شما دوستان عزیز که آپارتمان نشین هستید و در کنار پنجره‌های پرنور با دمای مناسب خانه (که معمولا بین 18 تا 25 است) امکان قرار دادن گلدان را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما لیلیوم را امتحان کنید، چرا که واقعا گیاه زیبایی است و پرورش آن با حداقل امکانات مقدور است.

محل کاشت: گلخانه – پاسیو – پشت پنجره نور گیر (با حداقل دمای بالای  ۱۵ درجه سانتیگراد – در روزهای نزدیک شدن به گلدهی دمای بیشتری لازم خواهد بود.) در باغچه به صورت طبیعی میتوانید بکارید و برای بعد از اردیبهشت و خرداد سال بعد گل بردارید.

نوع بستر:
۵۰٪ خاک باغچه + ۲۵٪ کود حیوانی یا خاک برگ کاملا پوسیده یا مواد آلی دیگر (به شرط پاکیزه بودن و نداشتن هیچگونه عامل بیماریزا و بخصوص کپکها و قارچها)+ ۲۵٪ شن و ماسه
یا ۶۰٪ کوکوپیت + ۲۵٪ درصد پیت‌ماس + ۱۵٪ پرلیت
برخی تحقیقات نشان داده‌است که ترکیب پنجاه به پنجاه پیت ماس سیاه و پرلیت برای رشد پیازها بسیار عالی بوده‌است.

آبیاری:در گلخانه آبیاری منظم و کافی – در باغچه بارندگی طبیعی در طول زمستان کافی خواهد بود.

کود دهی: در طول دوران رشد گیاه از کودهای کامل ۱۸+۱۸+۱۸ (کریستالون عمومی) به میزان یک گرم در لیتر (به صورت مه‌پاشی روی برگها و یا کوددهی به ریشه‌ها) به فاصله هر دو هفته یکبار استفاده میشود. پس از بلوغ ساقه و نزدیک شدن به مرحله تولید غنچه کود کریستالون سبز متوقف و می‌بایست از کود ۱۲+۱۲+۳۶ (کریستالون گلدهی) که مخصوص گلدهی است به مدت چند هفته استفاده شود تا گلها با سایز و کیفیت خوبی متولد شوند.

برای مطالعه بیشتر لطفا به مطالب سالهای گذشته گلستان علی در مورد گیاهان پیازی مراجعه فرمایید.

برچسب: , , , , , , , , , , , , ,

37 دیدگاه

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.