آبیاری گیاهان

سپتامبر 26th, 2009 | اطلاعات و لوازم جانبی باغبانی

watering

با آبیاری بیش از اندازه، به آسانی به گیاه جدید آسیبی وارد خواهدآمد و سیستم ریشه جوان از بین خواهد رفت. بنابراین بسیار ضروری است كه خاك خیلی خیس نباشد و در مورد بسیاری از گیاهان، بهتر است كه خاك تقریبا خشك باشد، در صورتیكه كمپوست بطور دائم مرطوب بماند احتمال پوسیدگی ریشه ها وجود دارد.

گلدانهای پلاستیكی، باعث تشخیص اشتباه در زمان آبیاری گیاه میشوند. در این حالت اگرچه سطح خاك خشك به نظر می رسد، ولی لایه های اصلی خاك خیس هستند زیرا گلدان پلاستیكی آب را نگه می دارد در حالیكه خاك در سطوح بالایی خشك به نظر می رسد.

بهترین روش برای تشخیص رطوبت خاك این نوع گلدانها، كنار زدن خاك رویی باانگشت و كنترل رطوبت خاك زیرین است. البته باید دقت كنید خاك كاملا خشك هم نباشد.

بسیار اهمیت دارد كه بدانید گیاهان تاره تكثیر شده باید در محیطی مناسب به رشد ادامه دهند تا پایه ای قوی و ریشه زایی متعادل و مطلوبی داشته باشند.

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *