پیازهای لیلیوم هلندی – زمستان 92

دسامبر 28th, 2013 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها, گیاهان پیازی, گیاهان فضای باز

De-Jongبا احترام در خدمت مشتریان و هموطنان گرامی هستیم، با عرضه چهار مدل پیاز لیلیوم هلندی از محصولات شرکت De Jong Lelies هلند. با رنگها و واریته‌های مشروحه زیر.

پیازهای تقدیمی اول دی‌ماه 92 از هلند وارد شده‌اند. نیاز سرمایی پیازها رفع شده است و به محض کاشتن آماده رشد و تولید هستند. این ارقام برای تولید شاخه گل استفاده میشوند و از نظر مشتری پسندی ارقام مورد پسند در ایران هستند. گروه آسیاتیک / LA تقریبا مقاوم‌ترین و راحت‌ترین رده از لیلیومها برای کاشت در گلخانه و خانه و باغچه هستند. به شرایط خاکهای ما مقاومند و تقریبا به بیماریهای قارچی حساسیت زیادی ندارند. کاشت و پرورش این پیازها علی‌الخصوص در سال اول بسیار راحت است. کافی است بستر مناسب (خاک مناسب) را آماده کنید و پیازها را بکارید و در محل گرم و نورگیر قرار دهید تا در حدود سه ماه آینده گل بدهند.

لیلیوم نارنجی رقم Tresor

Tresor-Golestan-Ali

رده: Asiatics
رنگ: نارنجی
اندازه پیاز: ۱۸-۲۰
تعداد غنچه در شاخه:  7+
مدت زمان لازم برای گلدهی: 90 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 100 سانتی متر

لیلیوم زرد رقم Ceb Dazzle

Ceb-Dazzle-Golestan-Ali

رده: LA Hybrids
رنگ: زرد
اندازه پیاز: ۱۸-۲۰
تعداد غنچه در شاخه: 6+
مدت زمان لازم برای گلدهی: بیش از 80 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 95 سانتی متر

لیلیوم سفید رقم Navona

Navona-Golestan-Ali

رده: LA Hybrids
رنگ:‌ سفید
اندازه پیاز: 16 -18
تعداد غنچه در شاخه: 7+
مدت زمان لازم برای گلدهی: 90 تا 100 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 90 سانتی متر

لیلیوم سرخابی رقم Fangio

Fangio-Golestan-Ali

رده: LA Hybrid
رنگ: Red / purple
اندازه پیاز: ۱۸-۲۰
تعداد غنچه در شاخه: 6+
مدت زمان لازم برای گلدهی: 80 تا 90 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 130 سانتی متر

اطلاعات کاشت:

نیاز سرمایی پیازها رفع شده‌است و به محض اینکه رسید میتوانید در شرایط گلخانه‌ای کاشته و مراقبت فرمایید تا برای نزدیک دو تا سه ماه آینده گلدهی کنند.

گلدان مناسب:

پیشنهاد ما استفاده از گلدانی با قطر دهانه بیش از 19 سانتی‌متر و ارتفاع گلدان بیش از ۲۰ سانتی‌متر است.

خاک مناسب در شرایط گلخانه ای:

تحقیقات علمی انجام شده و تجربه ما نشان داده‌است که هرچه بستر نرم‌تر و نفوذپذیرتر و غنی از مواد آلی باشد بهتر است. لذا پیشنهاد ما نصف پیت‌ماس + نصف دیگر کوکوپیت و پرلیت است. حال اگر شما به این ترکیبات دسترسی ندارید، میتوانید از نصف خاک برگ کاملا پوسیده و غنی و نصف دیگر خاک نرم و نفوذپذیر و ماسه استفاده کنید. به طور کلی بستر باید غنی، نرم و نفوذپذیر، نگهدارنده متوسط رطوبت و دارای بافت متخلخل باشد.

آبیاری:

چون این پیازها نیاز سرمایبشان رفع شده به محض کاشت و آبیاری اول شروع به رشد خواهند کرد. در زمان رشد نیاز به آب فراوان دارند. و به محض خشک شدن سطح خاک بهتر است مجددا آبیاری شوند.

دما و نور:

به محل پرنور (جلوی پنجره پرنور یا گلخانه) نیاز هست. این پیازها در دمای معمولی خانه به خوبی رشد خواهند کرد. حداقل دمای شبانه ۱۵ درجه مثبت سانتیگراد و دمای روزانه تا ۲۵ درجه ایده‌آل خواهدبود.

کودیاری:

به سه مرحله تقسیم فرمایید:  یک) در مراحل ابتدایی رشد تا بالا آمدن ساقه به کودیاری نیازی نیست. دو) در مراحل رشد رویشی و بالا آمدن ساقه تا ظاهر شدن غنچه‌ها: هر دو هفته یکبار با کود کاملی مانند کریستالون ۱۸.۱۸.۱۸ +میکرو کودیاری بفرمایید. سه) پس از ظاهر شدن غنچه‌ها هر دو هفته یکبار با کودهای حاوی پتاسیم بیشتر مانند کریستالون ۱۲.۱۲.۳۶ کودیاری بفرمایید. پس از باز شدن اولین غنچه دیگر کودیاری نفرمایید.

آفات و بیماریها:

به آفات مکنده مانند شپشکها و شته‌ها، کنه‌های تارتن و برخی بیماریهای قارچی حساسیت وجود دارد و بهتر است هر دو هفته یکبار گیاه را از نظر آلودگی به آفات و بیماریها بررسی فرمایید.

مراقبت‌ها:

گیاههای حاصل از پیازهای لیلیوم دارای ارتفاع به نسبت زیادی میشوند. و نیازمند قیم (میله چوبی یا فلزی به عنوان تکیه گاه ساقه) خواهند بود. لذا بهتر است در زمان کاشت پیاز قیم هم نصب شود.
نسبت به جلوگیری از شکستن ساقه‌ها باید مراقب بود چون در صورت شکستن ساقه اصلی پیاز، گلدهی مجدد به مدت چندین ماه به عقب خواهدافتاد.

پس از پایان گلدهی:

پیازها پس از پایان گلدهی نیازمند دوره استراحت هستند. بهتر است ساقه را از ته قطع نفرمایید و اجازه بدهید که برگهای باقیمانده، فتوسنتز کنند و به اندازه پیاز شما افزوده و پیازچه‌های جدید تولید کنند.
آبیاری و کودیاری کمی کاهش می‌یابد ولی متوقف نمیشود، و مثلا کودیاری به ماهانه یکبار و آبیاری پس از خشک شدن سطح گلدان انجام میشود. این روند ادامه دارد تا وقتیکه برگها به زردی گراییده و آماده شوند که به دوره رکود یا استراحت برود.
در دوره استراحت، گیاه اندام هوایی خود را از دست میدهد و فقط پیازها باقی میمانند.
در این دوره نیاز هست که پیاز حدود دو ماه (بسته به رقم فرق میکند) دمای ۲ تا ۷ درجه مثبت سانتیگراد را بگذراند. پیاز در باغچه به طور طبیعی این فرآیندها را سپری خواهد کرد و لازم نیست ما کاری بکنیم. ولی اگر پیاز ما در گلدان باشد. باید پیاز را خارج کنیم و اندامهای هوایی را قطع کرده،‌ریشه‌های قدیمی را قطع کرده و پیاز را به استراحت بفرستیم.
برای استراحت دادن مصنوعی پیازها، میتوان پیازها را با محلول یا پودر قارچکشی ضدعفونی کرده، در پیت‌ماس کمی‌مرطوبت درون یک کیسه پلاستیکی قرارداده و در یخچال معمولی خانگی قرار داد. ظاهر شدن ریشه‌های جدید و رشد جوانه‌های جدید نشاندهنده رفع شدن دوره نیاز سرمایی است و میتوان پیازها را دوباره کاشت و برای گلدهی آماده کرد.

مطالعه بیشتر…

در سالهای گذشته نیز انواع پیازهای لیلیوم عرضه شده‌است، که مطالب آنها در دسته‌بندی گیاهان پیازی ایندکس میشود. لطفا مطالب و بخش نظرات این صفحات را نیز مطالعه فرمایید. همچنین در این فایل PDF اطلاعاتی در مورد سوسن‌ها وجود دارد.

اطلاعات محصول

نام کالاتصویرقیمتوضعیت انبار
لیلیوم نارنجی رقم Tresorرنگ نارنجی تمام شده‌است.شروع فروش: 92.10.07
پایان موجودی: 92.11.21
لیلیوم زرد رقم Ceb Dazzleرنگ زرد تمام شده‌است.شروع فروش: 92.10.07
پایان موجودی: 92.10.24
لیلیوم سرخابی رقم Fangioرنگ سرخابی تمام شده‌است.شروع فروش: 92.10.07
پایان موجودی: 92.11.04
لیلیوم سفید رقم Navonaرنگ سفید تمام شده‌است.شروع فروش: 92.10.07
پایان موجودی: 92.11.03

سفارش

آپدیت: در تاریخ 92.11.21 موجودی پیازها تمام شده‌است. انشالله به محض اینکه پیاز جدید به دستمان رسید روی سایت اعلام خواهیم کرد.

برچسب: , , , , , , , , , , , , , , ,

12 دیدگاه

 1. Mehdi Hakimi گفت:

  باید آبیاری را مواظب باشید دیگه. وقتی بستر رطوبت زیادی نگه میداره فاصله آبیاری باید رعایت بشه
  و زهکش ته گلدان هم خوب باز باشه

 2. Mehdi Hakimi گفت:

  سلام.
  خیلی از این بابت … والا چی بگم. اولین بار هست که اداره پست چنین کاری میکند. من نمیدانم آیا اجازه این کار رو دارند یا نه؟
  به هر حال مشکلی است دیگر. علاوه بر هزینه‌های اداره پست که روز به روز افزایش می‌یابد این کارها هم اضافه بشود دیگر نور علا نور میشود.
  من عذر خواهی میکنم.

  به جای پیت ماس میتوان از کودهای آلی پاستوریزه که آلودگی میکروبی نداشته باشند استفاده کرد. ورمی ها کیفیتهای متفاوتی دارند از نوع خوبش استفاده کنید. EC پایینی داشته باشد در حد حداکثر یک واحد و بافت ریز و خشک باشد

 3. كيان گفت:

  سلام جناب حكيمى.با تشكر فراوان بسته من امروز به دستم رسيد ممنون از سرعت عمل بالاى شما اما متاسفانه بسته در اداره پست باز شده و ضمن اسيب ديدن بعضى از پيازها متاسفانه به علت پاره كردن بسته بندي شما پيازها با هم قاطي شدند كه بسيار جاى تاسف دارد. اما ميخواستم بپرسم به علت نبود پيت ماس ايا خاك ديگري را ميتوان با كوكو پيت قاطى كنم و استفاده كنم. مثلاً ورمى كمپوست؟

 4. حامد گفت:

  سلام
  دستتون درد نکنه پیازها دارای کیفیت مناسبی هستند
  آقای حکیمی مخلوط ” نصف پیت‌ماس + نصف دیگر کوکوپیت و پرلیت ” رطوبت را خیلی در خود نگه نمی دارد؟ چون یکی دو گلدانم را با ترکیبی شبیه این پر کرده بودم ک در نهایت ریشه و ساقه آن پوسید!!

 5. Maryam گفت:

  سلام خسته نباشید 18 بسته پستی رو ارسال کردید و بسته صحیح و سالم امروز 22 به دستم رسید .
  کیفیت خوب پیازها واقعا باعث شگفتی شد .
  بسته بندی خیلی خوب و کامل بود و پیاز ها سفر طولانی خوبی رو طی کرده بودند .
  از تمامی زحمات شما سپاسگذارم . فردا پیازهارو خواهم کاشت . و با راهنمایی های شما پیاز ها رشد خواهند کرد . مرسی.

 6. ناشناس گفت:

  سلام امروز پياز هايي كه فرساده ايد را كاشتم چقدر خوب بسته بندي كرده بوديد اين راه دراز اردبيل تا شيراز را به راحتي طي كرده بودند واين را مديون مسووليت پذيري شما هستيم ممنون از زحمات شما متشكرم .(الهام مظفري)

 7. ali گفت:

  با سلام و احترام فراوان.
  جناب حکیمی امروز سفارشاتم به دستم رسید با توجه به فاصله 2000 کیلومتری در 4 روز به دستم رسید و پیاز ها کاملا سالم و مرغوب بودند ممنون از تلاش های خوبتون

 8. mojtaba گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس گرام
  و تشکر بابت ارسال ب موقع و بسته بندی خوب پیازهای لیلیوم
  سوالم این بود که من سه تا از پیازها رو تو ی دونه گلدون کاشتم
  و امروز که روز دوم کاشتم هست، نوک پیازها از زیر خاک زد بیرون
  میخواستم بدونم که قطر دهانه گلدون که 22 س و عمقشم در همین حد
  هست در دوران رشد و تولید ساقه و گل، دچار مشکل نمیشم؟

 9. Mehdi Hakimi گفت:

  بله اینجا یک گلخانه تجاری/عمومی است و فروش اینترنتی بخش کوچکی از فعالیت ماست.
  در خدمتیم

 10. Mehdi Hakimi گفت:

  نه متاسفانه واریته‌های ارائه شده عطر قابل توجهی ندارند

 11. hamid gholamzadeh گفت:

  با سلام وخدا قوت
  آیا گلهای ارائه شده معطراست یا خیر

 12. فائزه گفت:

  بسیار عالی بود میشه اگه گذرمون به اردبیل افتاد از باغتون دیدن کنیم ؟

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *