Geraniumبذر شمعدانی پاکوتاه پرگل

ژانویه 27th, 2012 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها

خوشبختانه در بهار سال 90 شمعدانی‌های هلندی پاکوتاه (در رنگهای مختلف تا 15 رنگ و طرح) در گلستان علی عرضه کردیم و بسیار مورد توجه همشهریان محترم ما قرار گرفت. دوستان و مشتریان محترم ما در شهرهای دیگر هم خواستار این شمعدانی‌ها بودند. و چون ارسال گیاه کامل، سخت است و تقریبا عملی نیست. با بذرهای این شمعدانیها در خدمت هموطنان گرامی در سراسر ایران هستیم.

بذرهای حاضر تولید شرکت سینجنتا-گولدسمیت است که چند سال گذشته در اثر ادغام دو شرکت بزرگ رقیب سینجنتا و گولدسمیت بوجود آمد و امروز یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدکننده بذر جهان است. ذخایر ژنتیک این شرکت یکی از مهم‌ترین و بزرگترین بانکهای ژن گیاهان زینتی در جهان است.

رقم شمعدانی حاضر از نوع MAVERICK این شرکت واریته F1 از Pelargonium x hortorum است که در حدود 15 طرح و رنگ گل دارد. ما برای شروع از نوع میکس آن آغاز کردیم و بسته‌های بزرگ بذر را در بسته‌های کوچک بسته‌بندی میکنیم که هر بسته دارای 5 عدد بذر است. و چون بسته مادری مخلوطی از رنگهای مختلف بوده‌است. دقیقا مشخص نیست که در بسته‌های کوچک چه رنگهایی موجود باشد. رنگهای گلهای حاصل شده در واقع تصادفی و یکی از این 15 رنگ خواهد بود.

Maverick Mix

مزیت رقم ماوریک این است که:

 • سریع به گلدهی میرسد (12 تا 15 هفته)
 • دایم-گل است و تقریبا در شرایط مساعد بدون گل نمی‌ماند و همیشه گلدار است.
 • هر بوته میتواند 15 تا 20 شاخه گلدهنده تولید بکند. (در شرایط ایده‌آل – و در خانه  3 تا 5 شاخه گل معمول است)
 • برای  گلدان و سبدآویز و باغچه کاملا مناسب است. (ما در سبدهای فلزی و گلدانی پلاستیکی آویز Teku نتایج بسیار خوبی گرفتیم)
 • پاکوتاه بوده و ارتفاعی حدود 40 سانتی‌متر دارد.
 • رنگهای جذاب و گلهای درشتی تولید میکند.
 • حداقل 90درصد بذور جوانه‌زنی میکنند.

رنگها و مشخصات این بذر در کاتالوگ 2012 سینجنتا

برای تصویر بزرگتر روی عکس کلیک بفرمایید

اطلاعات لازم برای کاشت بذر

نور: برای جوانه‌زنی بذرها نیاز زیادی به نور وجود ندارد. ولی پس از رشد و 4 برگ شدن گیاه. نور کافی مورد نیاز است. اصولا شمعدانی گیاهی نوردوست و عاشق آفتاب است و اگر نور کافی باشد در گل‌افشانی دریغ نخواهدکرد.

دما: دمای مطلوب برای جوانه‌زنی حدود 24 درجه است. در دمای بیشتر ممکن است گیاهان زیادی علفی بشوند و در دمای کمتر سرعت جوانه‌زنی کمتر میشود. پس از رشد و جابجا کردن گیاه به گلدان یا محل اصلی دمای محیط میتواند پایینتر باشد.

بحث دما در مورد گیاه بالغ و جوانه‌حاصل از بذر کاملا متفاوت است. گیاهچه جوان کاملا حساس به دما است در حالی که گیاه بالغ و فرضا یکساله، تا دمای نزدیک به صفر درجه زمستان را در مدتهای کوتاه خوب تحمل میکند. و در زمستان در محلهای خنک (حدود دمای شبانه 10 -15 درجه) و کاملا آفتابگیر بهترین نتیجه را میدهد. در حالیکه گیاه بالغ در دمای 20-25 درجه و نور کامل ممکن است تحلیل برود گیاهچه جوان بهترین رشد را در چنین دمایی خواهد داشت.

رطوبت هوا: در ابتدای کاشت بذر رطوبت لازم برای بذر حدود 100درصد است ولی وقتی گیاه رشد کرد و به 4 برگ رسید بین 40 تا 70درصد رطوبت مطلوب گیاه خواهد بود.

pH: اسیدیته مطلوب بستر در حدود 6.5 و نزدیک به خنثی با EC 1-2

جنس بستر: ما ترکیب 50 به 50 کوکوپیت و پیت ماس را پیشنهاد میکنیم.

عمق کاشت: تقریبا صفر. در واقع روی بذرها را با بستر نمیپوشانید. بلکه به عنوان محافظت از اینکه آب بذرها را نشوید یا گم نشوند. پس از اینکه بستر را خیس کردید بذر را روی سطح بستر قرار میدهید و روی گلدان یا سینی کشت را با یک پارچه نازک یا لایه‌ای نازک – یک تا دو میلی متر – از پرلیت دانه‌ریز یا ورمیکولیت معدنی دانه ریز پوشش میدهید. همانطور که عرض کردم هدف از این پوشش محافظت از بذر و حفظ رطوبت محیط است. (گلکاران قدیمی برای پوشش دادن بذر از نایلون سیاه نازک هم استفاده میکنند. به این ترتیب به بذر نور آفتاب نمیخورد، رطوبت زیر نایلون بالا میرود، دما هم حفظ میشود)

کودیاری: پس از رشد گیاه و رسیدن به 4 برگ (4-5 هفته بعد از کاشت بذر در شرایط ایده‌آل) میتوان از کودهای بالانس شده که حاوی کلسیم نیز باشند استفاده کرد. ما در گلستان علی از کریستالون 18+18+18+3+میکرو استفاده میکنیم. نکته فنی در مورد شمعدانی حساسیت آن به آمونیوم است و بهتراست از کودهای نیتروژن‌دار بر پایه آمونیوم در مورد شمعدانی استفاده نشود.

راهنمای کاشت رقمهای مختلف شمعدانی در کاتالوگ سینجنتا

برای تصویر بزرگتر کلیک بفرمایید

 

اطلاعات محصول

سفارش شما را به هر تعداد (حتی یک بسته) با پست پیشتاز به سراسر ایران بزرگ ارسال میکنیم و در خدمت هموطنان گرامی هستیم.

لطفا برای سفارش و طی روند خرید به صفحه خرید پستی مراجعه فرمایید.

(ما بذر شمعدانی را برای  شروع انتخاب کردیم. و تقاضا میکنیم پیشنهادهای احتمالی در مورد عرضه بذرهای هلندی – در بسته‌های کوچک برای باغبانی خانگی – را به ما اطلاع بدهید تا در آینده برای عرضه بذرهای پرطرفدار اقدام کنیم. مشاهده لیست بذور سینجنتا – صفحه کاتالوگهای سینجنتا)

قیمتها

لینکنام بذرتصویرقیمتوضعیت انبارکد
توضیحبذر شمعدانی پاکوتاه هلندی
رقم Maverick
خرید مستقیم از فروشگاهدر فروشگاه مشاهده فرماییدشمعدانی
توضیحبذر فلفل زینتیخرید مستقیم از فروشگاه آنلایندر فروشگاه مشاهده فرماییدفلفل
توضیحبذر گل حسن یوسف
مخلوط 10رنگ
خرید مستقیم از فروشگاهنا موجوداستحسن یوسف
راهنمای کاشت بذرها
برچسب: , , , , , , ,

91 دیدگاه

 1. Mehdi Hakimi گفت:

  داریم و در خدمتیم.

 2. حجت خسروی گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم فروشگاه سینی کشت بذر برای فروش عرضه نمیکنه
  باتشکر

 3. Mehdi Hakimi گفت:

  ممنون از لطف و پیشنهاد شما.
  پیشنهاد مهمی است
  مشکلمان هزینه ارسال است. خاک و کود وزن بیشتری دارد و باعث میشود هزینه ارسال زیاد بشود
  ولی روی آن هم کار میکنیم.
  ممنون

 4. Mehdi Hakimi گفت:

  بله دقیقا
  چندبار مطرح شده است.
  بسته پنج عددی یعنی در هر بسته 5 تا دانه بذر هست

 5. Mehdi Hakimi گفت:

  در تهیه ورمی کومپوست باید مواظب باشید.
  در گیاهان جوان ممکن است گیاهسوزی داشته باشد

 6. Mehdi Hakimi گفت:

  خاکی که استفاده کردید مورد پسند نیست. خیلی رسی و سنگین است. خاک سبک استفاده فرمایید.
  گیاه تازه جوانه زده به آفتاب شدید حساس است. نباید در معرض نور شدید قرار بگیرد

  موفق باشید

 7. میلاد گفت:

  سلام
  استاد متاسفنه از 15 بذری که کاشتیم فقط یک دونه جوانه سبز زد که بعد از دو روز همون جوانه هم خشک شد. حتما در نوع کاشت اشتباهی کرده ایم. وقتی جوانه زد پلاستیک رو چند سوراخ کردیم و در زیر افتاب قرار دادیم ولی خشک شد.
  یک بسته دیگه بذر داریم دوباره کاشتیم این بار مراحل رو با عکس خدمتتان ارسال می کنیم. سپاسگزار می شویم راهنمایی بفرمایید.
  عکس اول
  http://axgig.com/images/43580571621641788321.jpg
  عکس دوم
  http://axgig.com/images/78601381104385207767.jpg
  خاک گلدون مخلوط ماسه و خاک باغچه می باشد. و مکان گلدون هم پشت پنجره اتاق گذاشتیم.
  تا اینجا استاد درست عمل کردیم؟

  تشکر

 8. آمی گفت:

  سلام ببخشید الان ابوهوایشیرازواسه کاشت بذرهای بالا که قابل فروش هستند واسه کاشت مناسبه .وسوال دیگه ام اینه ایا حسنیوسف هاکنارهم باشنهمشون یکرنک وسبزمیشوند .

 9. عظيمي گفت:

  باسلام و تشكر از شما .. من تعداد زيادي از شمعدانيهاي هلندي با گل قرمز را از گلخانه هاي شهرستان محلات خريداري كردم . بسيار زيبا ولي متاسفانه پس از تعويض گلدان بزرگتر و قرار دادن در حياط و نور افتاب به نظر ميرسه كه برگهاي انها در حال قرمز و خشك شدنه … خواستم علت و يا راه حل را بدانم .. ممنون

 10. پاشائی گفت:

  با سلام و عرض تبریک سال نو

  لطفا” بفرمائید که آیا بذر شمعدانی پا کوتاه هلندی و فلفل زینتی برای شهر زنجان مناسب است یا خیر؟ و امکان خرید پستی دو بسته از هر کدام وجود دارد یا باید به تعداد بالا سفارش داد. متشکرم

 11. حسین گفت:

  با سلام اقای حکیمی
  من بذرها رو کاشتم حدود 10 روزه و جوانه هم زدن حدودا 2 سانتی متری شدن و دارن و گلدان کج شده و اینور اونور می افتند الان وقتشه خاک بریزم یا نه و خام هم خاک تراریومه و اون نایلون روش و هم سوراخ کردم لازمه بردارم یا نه
  ممنون از لطفتون

 12. سارا گفت:

  سلام..ایا میتوان از ورمی کمچوست در زمانی که 3-4 برگ از بذر شمعدانی رشد کرد استفاده کرد؟به چه میزان؟در خصوص بذر حسن یوسف و اطلسی هم میشه استفاده کرد؟؟؟؟خاهشا راهنماییم کنید
  تشکر

 13. پرنیان گفت:

  با سلام
  ممنون از ارسال سریع بذرها…..من بذر شمعدانی وگل گوشی رو سفارش داده بودم.ولی علاوه بر اونها بذر سلوی هم برام فرستادین…اولا چطوری اونو بهتون برگردونم .دوما میشه من بذر گل گوشی رو براتون بفرستم به جاش بذر شمهدانی بهم بدین؟با سپاس

 14. مریم گفت:

  درود برشما.چگونه میشود بذور را تهیه کرد؟

 15. اصغر گفت:

  با سلام خدمت شما منظور از بسته 5 عددی یعنی 5 عدد بذر اطلسی در یک بسته یا غیر از این ؟

 16. غـــــــــــز ل آ ز ا د گفت:

  با درود به مشا خوبان
  من یه پیشنهاد داتشم اون هم اینکه شما همین جوری که بذرها و دانه ها را پیشنهاد می دید و خاک بایسه ی ان را هم می فرماید …..بسته های خاک و کود بهینه ی آن را هم برای فروش بگذارید این جوری آدمهای ناوارد و تازه کار با آسودگی با هر بذری می توانند بسته های خاک و کود آن را به پیشنهاد شما از شما خریداری و پرورش دهند ….باور کنید من چندین مورد بذر و دانه هایم از بین رفت تنها به این سبب که خاک هر کدوم برای دیگری خوب نبود !!! تلاشهایم باد هوا شد و دل من بد جوری سوخت 🙁
  یه چیزی مانند پکیج های دانه (بذر) و خاک و کود بسیار هم خوب وکاراست ….با آسودگی دانه را در گلدان می کاریم و از همان خاک و کود بهره می بریم ….
  سپاس گذاری میشیم همچین مهربانی برای مشتریان و خریداران خود بنمائید 🙂
  با سپاس از شما

 17. محمد سرلک گفت:

  باسلام من ساکن الیگودرز لرستان هستم . ایا امکان ارسال بذر شمعدانی به صورت پستی موجود است.متشکرم

 18. Mehdi Hakimi گفت:

  چون بذرها ریز هستند نباید پوشانده شوند. مگر با بستر خیلی خیلی سبک مانند کوکوپیت. آنهم یک میلی متر بیشتر نباشد.
  در کل بهتر است پوشانده نشوند. بلکه روی گلدان یک نایلون بکشید تا شبیه گلخانه ای کوچک شود

 19. بهار گفت:

  سلام. من از شما بذر شمعدانی، پریوش، شب بو ، اطلسی و بگونیا خریدم. میشه بگید زمان کاشت هر کدوم کی هستش؟ میتونم الان بکارم یا باید نزدیک عید بکارم؟ ممنون

 20. لیلا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  دو بسته تخم شمعدانی هلندی به صورت اینترنتی از شما خریدم که یک بسته را کاشتم اما فقط یکیش سبز شد و اون هم بعد از دو هفته خشک شد. (اینم بگم گذاشته بودمشون پشت پنجه که دو ساعت در روز آفتاب کامله) الان می خوام بسته دومم بکارم اما می ترسم بازم سبز نشن تورو خدا بگید چیکار کنم خیلی دوست دارم شمعدانی های که تخمشون را کاشتم داشته باشم.کمکم کنید که این اتفاق بیافته

 21. la گفت:

  من بذر شمعدانی رسیده به دستم میتونم تو این فصل بکارم یا نه؟
  شهرمون ارومیه هست و با شما تقریبا تفاوهم داریم تو اب وهوا، و از همه مهمتر هم زبونیم واقعا افتخار داره واسمون این سایت جامع شما.

 22. farahnaz گفت:

  با سلام .گلدان شمعدانی را عوض کردم شروع به ریختن برگها و سپس برگهای خیلی ریز و کم حدود سه یا چهار برگ خیلی خیلی کوچک رشد کردو الان گلدان با یک شاخه و سه برگ ریز دارم . برای نجات این گلدان عزیز چه کار کنم؟

 23. پروین گفت:

  با سلام
  آیا می توانم روی بذر را کمی خاک بریزم؟مشکلی پیش نمی آید؟آیا مانع جوانه زنی نمی شود؟

 24. پروین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ایا میتوتن بذر گل شمعدانی را الان که هوا گرم است کاشت در ضمن در هوای آزد؟

 25. فرهاد گفت:

  با سلام
  احتراما.من خیلی علاقه به شمعدانی دارم و در حال حاضر هم چندین رقم از این گل دارم.
  سوال من این است که آیا این گل هم بذر میدهد چون من متوجه شدم که بعضی ارقام بعد از گل بذر میدهند؟ آیا این بذر ها هم قابلیت رشد را دارد یا خیر؟
  اگر من ارقام دیگر را بخواهم (رنگ مخطلف) چگونه برای من میفرستید و چند روز طول میکشد؟
  با تشکر فراوان
  فرهاد.

 26. فریبا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای بستر به جای کوکوپیت وپیت ماس از چی میشه استفاده کرد متاسفانه من به اینها دست رسی ندارم وخیلی دوست دارم بذر این گیاهو تهیه کنم لطفا کمکم کنید

 27. هادی گفت:

  سلام قلمه گرفتن بابت سایت اموزندتون بسیار ممنونم میشه بگین بهترین زمان واسه پنسمان شمعدانی کی هست ؟و بهترین زمان واسه قلمه گرفتن کیه ممنون

 28. حمید گفت:

  با سلام و خسته نباشید. واقعا از بازدید سایتتون لذت بردم عالیه. می خواستم بدونم شما بذر خشخاش زینتی دارید؟؟اگه مثبته قیمتش چنده؟؟

 29. محمد علی اکبرزاده گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون ازسایت بسیار خوبتون.میخواستم بگم اگه ممکنه صفحه خرید پستی ( استعلام و ثبت سفارش) ظاهرا فعال نیست ممکنه فعالش کنید.

 30. مبینا گفت:

  سلام من تازه با وبلاگ بسیار مفید شما اشنا شدم و بسیار خوشحالم که گل شمعدانی باعث این اشنایی بود -گل وگیاه رو بسیار دوست دارم -جدیدا تصمیم به نگهداری گل وگیاه گرفتم و در این مدت حدود 10 رنگ بوته شمعدانی پایه گوتاه هلندی و چند تا اژ در تهیه کردم که عاشقشونم چند سوال داشتم از خدمتتون بوته ها رشد علفی ریادی دارن چرا؟و گلها هم تمام غنچه ها باز نشده شروع به پرپر شدن میکنن دوست دارم بوته ها کوتاه با کلهای فراوان و پر باشه در خصوص مقدار استفاده از کریستالون نیز توضیح بدین و اینکه لازمه از اهن استفاده کنم اگه بله مقدارش چقدره ؟راستی ایا قلمه رنی نوع اژدر فرق میکنه؟ بدر نوع پیچ پر پر هم دارین؟پیشاپیس از شکیبایی و جوابیون بسیار متشکرم

 31. شهرام نوروزی گفت:

  با سلام خدمت شما و همکاران محترم
  بنده دو بسته از بذرهای شمعدانی پایه کوتاه از شما تهیه کردم و اقدام به کاشت آنها طبق دستورالعمل کردم ولی متاسفانه به محض جوانه زنی و زمانی که گیاه دارای دوبرگ کوچک بود بعلت رشد بیش از اندازه ساقه تمامی جوانه ها خراب شدند و همین امروز که مجددا” اقدام به خرید اینترنی کردم خواستم اگر امکان دارد در مورد کاشت توضیحات بیشتری بدهید و اگر امکانش باشد به سئوالاتم جواب دهید.
  1- از زمانی که بستر خیس می شود و بذرها کاشته می شوند تا چه موقع نباید بستر را آب داد؟
  2- چطور می توان وقتی ساقه ها اینقدر بزرگ می شوند کنترلشان کرد که گیاه خم نشود و منجر به خرابی نشود؟
  3-آیا میتوان بذر را از ابتدا داخل گلدانی کاشت که روی خاک اصلی گلدان 3 تا 4 سانتیمتر ترکیب کوکوپیت و پیت ماس را اضافه کرد که مجبور به انتقال جوانه نشویم؟

  با تشکر
  ارادتمند شهرام نوروزی از تهران

 32. حامد گفت:

  سلام با تشكر از محصولات عالي شما
  من حدود 4 روز پيش بذر شمعداني كه از شما خريده بودم رو كاشتم و امروز ديدم در عرض 4 روز همه بذرها جوانه زده اند.
  خواستم ازتون كمال تشكر رو بكنم.

 33. لیلا گفت:

  چطوری برا خرید بذر اقدام کنم ؟

 34. Mehdi Hakimi گفت:

  :))

  ما یک بخش اصطلاحات داریم که برخی از این موارد را توضیح داده است.
  https://www.golestan-ali.com/category/glossary-terms/

  pH که یک اصطلاح شیمیایی است و در مدرسه آموزش میدهند. برای اندازه گیری آن به وسیله‌ای به نام پی‌اج متر نیاز است
  که در منزل لازم نیست
  روی اغلب بسته‌بندیهای بسترهای کشت مینویسد که پی‌اچ محیط چند است.
  و امروزه اغلب در محدوده مناسب ( کمی اسیدی و نزدیک به خنثی) بسته بندی میشوند

  در مورد شوری یک اصطلاح باغبانی است و میگوید نمکهای موجود در بستر باید از عددی بالاتر نباشد. واحدش دسی زیمنس بر متر است معمولا چند واحد دیگر هم دارد.
  مثلا در مورد دراسیناهای قرمز عدد تحمل شوری 4 است. اگر خاک بیش از آن شور شود گیاهان میسوزند

  هر گیاه بالغ شمعدانی به خاکی در حدود سه لیتر و بیشتر نیاز دارد. شما بذرهاتان را آنگونه تنظیم کنید که وقتی گیاه بزرگ شد (شش ماهه شد) حداقل سه لیتر بستر در اختیار داشته باشد.

  توضیحات کودها هم واضح هستند
  کودها به صورت محلول استفاده میشوند. یک گرم از کود در یک لیتر آب حل میشود و ماهانه یکبار به گلدانها داده میشود.

  موفق باشید

 35. امیر گفت:

  سلام
  جناب حکیمی کاش یک آموزش کامل و جامع برای کاشت این بذر در وب سایت قرار میدادید چون برای من که هیچ سر رشته ای از این کار ها ندارم اصلا شدنی نیست برای مثال من اصلا از دو بند زیر هیچی سر در نمیارم :

  pH: اسیدیته مطلوب بستر در حدود ۶.۵ و نزدیک به خنثی با EC 1-2 (این شرایط رو چطوری باید به وجود آوور و چطوری اندازه گیری کرد ؟)

  جنس بستر: ما ترکیب ۵۰ به ۵۰ کوکوپیت و پیت ماس را پیشنهاد میکنیم. (کوکوپیت و پیت ماس اصلا چی هستن ؟)

  یا نمیدانم تو هر گلدان یا سینی چند عدد بذر بریزم ؟

  و یا برای مرحله بعد از 4 برگ شدن بذر، این گیاه 4 برگ رو از ریشه در بیاریم و در یک گلدان دیگه که با کریستالون ۱۸+۱۸+۱۸+۳+میکرو پر شده بکاریم ؟ (این کریستالون ۱۸+۱۸+۱۸+۳+میکرو خودش یک جور خاکه یا کوده ؟)

 36. محمدجعفررحمانی خلیلی گفت:

  سلام
  از5بذر شمعدانی هر5تا درحال حاضربه 5برگی رسیدند ولی متاسفانه 2تا از نهالها از قسمت پایین ساقه سیاه شده و پوسیدند علاتش چی میتونه باشه؟

 37. Mehdi Hakimi گفت:

  بستگی به کیفیت خاک و تعداد گیاهچه در گلدان دارد
  اگر کیفیت خاک خوب است و در هر گلدان یک بذر کاشته اید، آنوقت نیازی به واکاری نیست

 38. فردین کارگری گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم بعد از اینکه بذرها رشد کرد حتما باید نشاء رو به جای دیگه منتقل کرد یا نه؟

 39. Mehdi Hakimi گفت:

  نه. بسته به شرایط رطوبتی و دمایی تا نزدیک صفر درجه مقاوم است به شرطی که برف روی آن ننشیند و رطوبت هوا هم بالا باشد شاید چند درجه پایینتر. ولی نه به طور طولانی مدت. در حد چند دقیقه تا چند ساعت در روز. مثل آب و هوای گیلان و مازندران. که در زمستان لازم نیست شمعدانیها را به محل گرم ببرند. در تراسی که سقف دارد و برف و باران سرد بهش نمیخورد زنده میماند.

 40. محمد گفت:

  سلام ، آیا شمعدانی نسبت به دمای زیر صفر(تا 7 درجه) مقاوم است ؟؟

 41. زهرا گفت:

  سلام

  من اواخر مرداد بذر شمعدانی دربافت کاشتم و طبق دستور وقتی چهار برگ شد گلدان رو عوض کردم مدتی است که احساس کردم رشد متوقف شده و پشه در خاک مشاهده کردم برای همین مخلوط گیاه خاک و پیت ماس رو 10 دقیقه در مایکروویو گذاشتم سرد که شد در گلدان بزرگتر ریختم و گیاه و منتقل کردم. متاسفانه بخش ساقه مه داخل خاک بوده رنگ قهوه ای شده اما هنوز گیاه ریشه های نازک داره. می خواستم ببینم باید براش چه کاری بکنم و چه مراقبتی لازم داره؟
  شمعدانی هلندی الان 6 برگ سالم داره و تعدادی از برگ ها خشک شدن.
  زنده می مونه؟ کود گلدهی نیاز داره؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 42. امیر رضا گفت:

  سلام با تشکر از شما
  بذرهای خریداری شده جوانه زدن ظرف مدت 2 هفته ممنون از توضیحات کامل وجامع شما
  میخواستم بدونم وقتی به سن کود دهی رسید میشه از کود 20.20.20 استفاده کرد؟
  این گیاه به این نوع کود حساسیت نداره

 43. مهدی گفت:

  بسیار زیبا و رنگارنگ هستند . باتشکر

 44. reza گفت:

  سلام
  این شمعدانی ها بو هم دارند؟

 45. رضا گفت:

  سلام
  از سایت خوب و پاسخگویی بهترتون متشکرم
  لطفا اگر امکانش هست در مورد مشخصات این گل توضیح بفرمایید و بفرمایید نحوه کاشتش چگونه هست و آیا میشه از شما تهیه کرد؟
  http://up98.org/upload/server1/02/j/a1mp42pmuwwx2hqt8tn.png

 46. محمد فیاض گفت:

  درود بر شمامن یک بسته بذر شمعدانی خریدارم وحدود 5 کیلو بذر تاج الملوک در 10 رنگ موجود است در صورت تمایل با موبایل09133670520یا03117807191تماس بگیرید موفق باشیدفیاض

 47. aidin گفت:

  با تشکر از سایت مفید و گلستان قشنگتون
  بذر ها در 3 روز جوانه زدند
  دستمال روی بذر ها را کی باید برداریم؟

 48. کسری گفت:

  سلام و خسته نباشید
  یکی از شمعدانیهای من یکی از برگهاش کاملا زرد شده . 5 برگه هست الان . روزی 3 ساعت هم حدودا آفتاب میخوره و در تراس هست . هر روز هم کمی آب میدهم
  مشکل از آفتاب هست یا آب زیاد ؟

  لطفا بذر های جدید هم بیاورید

 49. ناشناس گفت:

  ای کاش بذرهای بیشتری بیارین خیلی بذرهاتون محدوده

 50. zeinab گفت:

  سلام
  سایت خوبی دارین
  من به جای آفت کش از آب تنباکو و اسفند استفاده می کنم که خوب جواب میده
  امتحان کنید

 51. زینب گفت:

  سلام
  بابت ارسال بذر ها متشکرم
  سایت خوبی دارین
  سال خوبی هم داشته باشین

 52. Mehdi Hakimi گفت:

  برای تقویت گلدهی از کودهای حاوی پتاسیم استفاده میشود
  مانند کریستالون 12.12.36 که 36 درصد پتاسیم دارد

 53. Mehdi Hakimi گفت:

  شاید چند هفته تا یک ماه

 54. Mehdi Hakimi گفت:

  برای راهنمایی خرید به صفحه خرید پستی مراجعه فرمایید
  آدرس ما در صفحه تماس با ما هست

 55. Mehdi Hakimi گفت:

  بله بستر را تا بعد از جوانه زنی باید مرتبا نم و مرطوب نگهدارید. بعد از رشد گیاهچه هم حفظ رطوبت خیلی مهم است

 56. Mehdi Hakimi گفت:

  در تمام سال در شرایط گلخانه ای متوان کشت کرد

 57. shabnam گفت:

  سلام وخسته نباشید من تبریز زندگی میکنم و در بالکن شیشه ایم چند نوع شمعدانی دارم می خواستم بدونم اگر م از این بذرها تهیه کنم و در این صل بکارم مشکلی داره ولطفا برام شماره تلفن ویا شماره حساب بانکی برای خرید بدید چون من در متن سایت پیدا نکردم . ممنون

 58. Mehdi Hakimi گفت:

  در مطلب بالا اغلب موارد توضیح داده شده
  اگر موردی هست بفرمایید تا اضافه کنیم

 59. Mehdi Hakimi گفت:

  بله. شبیه گیاه مادر میشود و فرقی نمیکند…

 60. Mehdi Hakimi گفت:

  بله. شبیه گیاه مادر میشود و فرقی نمیکند

 61. ناشناس گفت:

  با سلام
  تعدادی گلدان شمعدانی دارم که در حال گل دادن هستند. ولی فقط گلهای اول قوی و پر غنچه هستند و
  تعداد غنچه های بعدی کمتر هست . میخواستم بدونم دوره کود دهی و همچنین کود مورد نیاز شمعدانی برای داشتن گل های زیاد تر چیه؟ همچنین سایز برگها کوچکتر شده و تراکمشون بیشتر یعنی اینکه ساقه برگ میاره ولی خیلی رشد طولی نداره.(فاصله دوتا برگ از هم خیلی کمه) که فکر میکنم به خاطر آفتاب شدیده.
  با تشکر

 62. Mehdi Hakimi گفت:

  راستش درگیر کارهای عید گلخانه هستیم و انشالله کارهای سایت برای بعد از عید خواهد بود

 63. Mehdi Hakimi گفت:

  بله صددرصد اینکار رو با احتیاط انجام بدهید

 64. Mehdi Hakimi گفت:

  همانطور که فرمودید این سوال به این مطلب ربطی ندارد

 65. م.ج.ه گفت:

  سلام
  ببخشید می دونم به اینجا ربطی نداره ولی باید می پرسیدم
  من می خواهم روی سقف خونمون یه باغچه درست کنم
  فکرش رو که کردم دیدم باید اول چند لایه پلاستیک پهن کنم بعد یه چهارجوب فلزی بزنم تا بین کف با پلاستیک فاصله بیفتد و اگر آب زیاد دادم آب از روی پلاستیک سر خورده و خارج شود
  بعد روی چهارچوبم را چند لایه توری پلاستیکی بکشم و روی آن را سنگ ریزه(البته درشت)بریزم و بعد روی آن خاک+خاک برگ بریزم
  حالا سوالم اینه که 1-اصلا فکرم درست هست یا اشکالی بهش وارده؟
  2-آیا لازمه بین سنگ ریزه و خاک ماسه بریزم؟
  3-آیا لازم هست چیزهایی مثل کوکوپیت و پرلیت اضافه کنم؟
  4-حدودا برای گلهای تزئینی حداقل قطر خاکم باید چقدر باشه؟
  ممنون

 66. بیتا کامرانی فرد گفت:

  با سلام آیا لازمه 2 تا 3 هفته بعد از جوانه زنی شمعدانی، پای بوته ها خاک داد؟ احساس میکنم ریشه های شمعدانی روی خاک هستند

 67. Mehdi Hakimi گفت:

  جناب دکتر زنگی با تشکر از لطف شما. به عرض میرساند که برای رشد بیشتر نیاز به نور بیشتری است. دما باید کمی کنترل شود و گیاهان یه چند هفته آداپته شدن نیاز دارند. 4 تا 5 هفته طول میکشد تا گیاه برای جابجایی آماده شود. اگر نور خیلی کم باشد ممکن است زیادی علفی بشوند.
  دمای شبانه مطلوب برای پس از کاشته شدن در گلدان 16 – 18 درجه در شب و در روز کمی بیشتر از این عدد است.
  آبیاری کمی کاهش می‌یابد و وقتی گلدان به سمت خشک شدن پیش رفتند آبیاری مجدد انجام میشود. گردش هوا در اطراف گلدانها به کاهش بیماریهای قارچی کمک میکند. گیاهچه‌های جوان را انواع بیماریهای قارچی و شته و تریپس تهدید میکند.

 68. محمدرضازنگی گفت:

  بذرهای شمعدانی شما قوه نامیه بسیار خوبی داشتند. بطوری که از 50 عدد بذر، 48 تای آنها سبز شده اند.ولی متاسفانه شمعدانی های رشد طولی زیادی دارند و با وجود دو برگه بودن(برگهای اولیه) بسیار ضعیف بوده و بعضی از آنها از ناحیه زیر برگها حلت لهیدگی و لزجی پیده کرده و این قسمت از گیاه جدا می شود. علت این موضوع بخاطر چیست؟

 69. امین گواشیری پور گفت:

  سلام خسته نباشید پس کی پیاز های لیلیوم می رسند از بقیه ی پیازهای گل هم خبری نشد مثل آمارلیس -ما بی صبرانه منتظریم .با تشکر خدانگهدار

 70. کسری گفت:

  ســلام . چند روز دیگر به شروع فصل بهار فصلی که برای کاشت بذر گل ها عالیست بیشتر نمانده است اما هنوز ارائه بذر گل های جدید خبری نیست!!! ممنون میشم واسه عید و اول بهار چند نوع جدید بذر داخل سایت برای فروش بگذارید…
  تشکر

 71. Mehdi Hakimi گفت:

  بستگی به زمستان دارد. اگر یخ بندانهای سال 84 تکرار نشود بله گزینه کاملا مناسبی است
  کاشت بذر در محیط مناسب در تمام سال امکان پذیر است

 72. محمدرضا گفت:

  چه زمانی طول میکشه تا شمعدانی از مرحله جوانه زنی به مرحله چهار برگی برسه؟ بهترین زمان انتقال گیاهچه های شمعدانی به گلدان اصلی چه موقع است؟

 73. فرازنده گفت:

  با سلام
  چگونه ميشود از شما بذر خريداري كنم ؟ چگونه مي توانم گلخانه شما را ببينم ؟

 74. حسین گفت:

  بذر های Ranunculus هم خیلی خوب هست که در لیست همین سایت که لینک اون در بالا هست هم وجود داره البته هر ساله با گلدان گل فروشی ها می آورند و به اشتباه اسم گیاه را آنیمون میگویند که آنیمون برای کشور یونان هست و مانند شقایق چهار گل برگ دارد اما گیاه Ranunculus بسیار زیبا تر و جذابتر هست

  http://www.gardenoasis.co.uk/images/Flora_Direct/Ranuncules.jpg

  بد نیست به این صفحه هم سری بزنید که در مورد همین گیاه هست

  http://www.waynesthisandthat.com/ranunculuses.html

 75. شمس گفت:

  با تشکر فراوان از ارسال سریع و 2 روزه بذر شمعدانی به شیراز

 76. الیاس گفت:

  سلام.مدتی قبل برای شمعدانی تو همین قسمت چندتا سوال پرسیدم.ولی جوابش نیومده.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  بیشتر زمان کاشت این بذر رو که از خودتون خریداری کردم رو میخواستم بدونم.
  واقعا از این سایت و فروشگاهتون راضی ام.خیلی جالب بود برام که تونستم از طریق اینجا این بذر رو خریداری کنم و با کیفیت عالی و بسته بندی خوب و … به دستم رسید.
  ممنون از محبتتون
  خدانگهدار

 77. معماریان گفت:

  ایا الان زمان مناسبی برای کشت است….؟

 78. افشین زمانی گفت:

  سلام امروز بذرهای شمعدانی که از شما خریداری کردم در گلدان کاشتم. ممنون. بستر را خیس کردم و بذرها را پاچیدم و یک پارچه رویش کشیدم. آیا به بذرها آب بدهم؟ چند روز یک بار؟ ممنون

 79. PARVIN گفت:

  با سلام از ارسال بموقع سفارشم متشکرم تبریزی

 80. فرنوش گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب آقای حکیمی و همه دوستان علاقه مند به گا و گیاه
  2 روز هست که بذر شمعدانی پاکوتاه هلندی به دستم رسیده اما در مورد زمان کاشت آن اطلاعی ندارم خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

 81. الیاس گفت:

  با سلام و خسته نباشید بابت سایت بسیار خوب و مفیدی که دارین.
  اگه بذر شمعدانی بخریم، طریقه ی کاشت رو هم واسمون توضیح میدین؟
  اینکه چه جوری و در چه شرایطی بکاریم که حتما نتیجه بده،
  فصل کاشتش کی هست؟
  نمیشه داخل بسته پستی ، اموزش کاشت رو هم ارسال کنین؟
  متشکرم.

 82. Mehdi Hakimi گفت:

  نه متاسفانه ما به صورت قلمه وارداتی فعالیتی فعلا نداریم.
  رزهای بسیار اعلاء و خوب (پیوندی و قلمه‌ای) به صورت گلدانی در گلستان علی عرضه میشوند که معمولا از اردیبهشت تا شهریور هرسال موجود است.

 83. Mehdi Hakimi گفت:

  بله قربان شمعدانی چندساله است و این شمعدانیها هم همینطور هستند
  م که در چند سال گذشته با این بذرها مشکلی نداشته‌ایم و گیاهان بالغ را چندین سال میتوان حفظ کرد. شاید کلا 5 سال باشد که این رقم شمعدانیها وارد ایران شده‌اند. با قلمه هم خیلی خوب تکثیر میشوند.

 84. محمدرضا زنگی گفت:

  گیاه شمعدانی چند ساله می باشد. آیا بذور شمعدانی عرضه شده نیز چند ساله است یا به دلیل حفظ حقوق معنوی شرکت هلندی بذور F1 شمعدانی های مذکور یک ساله اند و در سال دوم خشک می شوند؟

 85. ناشناس گفت:

  سلام
  این شمعدانی آیا برای آب و هوای شیراز(گرم و خشک) مناسب است؟

 86. امیر گفت:

  پامچال رو اگه عرضه کنید ممنون میشم

 87. امیر گفت:

  میخواستم بپرسم امکانش هست این نوع شمعدانی رو از طریق قلمه تکثیر کرد و اینکه کیفیت گیاه بدست آمده مشابه گیاه مادری میشه یا چه تغییری خواهد کرد ؟

 88. محمدرضا زنگی گفت:

  بذر گل آنمون Ranunculus برای کشت در گلدان مناسب است تنوع رنگی خوبی هم دارد اگه امکان دارد بذر آن را هم برای فروش عرضه کنید

 89. فرزاد گفت:

  جناب آقای حکیمی
  باسلام
  پیشنهاد می شود که عرضه محصول بعدیتان اطلسی هلندی باشد،بدلیل تنوع رنگ وهمچنین مساعد بودن آن برای رشد در خاک معمولی و هر نوع آب وهوایی ، البته کاتولوهای مربوطه را که نگاه کردم ظاهرا فقط اطلسی های تک رنگ را نمایش داده بود،آیا اطلسی های ابلق(با رگه های صورتی وسفید)را که بسیار فریبنده می باشند می توانید در فروش بعدیتان عرضه کنید؟

 90. محمدرضا زنگی گفت:

  سلام آیا قلمه های گل رز هلندی هم شرکت شما می تواند وارد کند؟ آیا در صورت وارد کردن، برای ارسال به شهرستان هم خواهید داشت؟

 91. کسری گفت:

  سلام و خسته نباشید . بالاخره بذر های جدید که بهار کاشت رو دارید عرضه میکنید . ممنون میشم سریعتر و انواع بذر های جدید رو در سایت برای فروش قرار دهید برای بهار.
  یک سوال داشتم . اونطوری که متن رو خوندم این گل برای باغچه های شمال ایران(مازندران) بسیار خوب میتواند گل بدهد . من قصد خرید دارم . اسفند ماه بکارم بدر ها مشکلی نیست؟(هوای آن موقع حدود 12 درجه بالای صفر است)

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *