پیازهای لیلیوم هلندی – پاییز 91

نوامبر 10th, 2012 | خبرها, گیاهان پیازی

خوشبختانه مفتخریم به اطلاع برسانیم پیازهای لیلیوم وارداتی از هلند در 5 رنگ عالی و با اطلاعات رنگ و نوع مجزا به دستمان رسیده و در خدمت مشتریان گرامی  در سراسر ایران عزیز هستیم.

این پیازها به تازگی از کشور هلند وارد شده و اندازه پیازها کاملا درشت است. مهمترین نکته در مورد این پیازها این است که نیاز سرمایی‌شان رفع شده و ریشه و جوانه پیازها آماده رشد هستند.
شما میتوانید از هم‌اکنون در منزل یا گلخانه کاشت نموده و برای تقریبا دوماه و نیم آینده منتظر گلهای زیبای لیلیوم‌ها باشید. (در صورت کاشت در فضای آزاد گلدهی به بعد از عید و حدود اردیبهشت تا خرداد و تیر موکول خواهدشد) – طبق اطلاعات زیر برای آماده شدن گلها میتوانید جدول زمانی دقیق تهیه کنید.

لیلیوم نارنجی رقم Brunello

لیلیوم نارنجی رقم Brunello

گروه: آسیاتیک
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 5 تا 7
ارتفاع: حدود 100 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 74 روز
رنگ: نارنجی Orange

 

لیلیوم زرد رقم Ceb Dazzle

لیلوم زرد رقم Ceb Dazzle

گروه: LxA
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 5 تا 8
ارتفاع: حدود 110 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 77 روز
رنگ: زرد Yellow

 

لیلیوم سفید رقم Ercolano

لیلوم سفید/کرم رقم Ercolano

گروه: LxA
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 5 تا 6
ارتفاع: حدود 95 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 78 روز
رنگ: سفید-کرم  White

 

لیلیوم قرمز-زرشکی رقم Batistero

لیلیوم قرمز -زرشکی رقم Batistero

گروه: LxA
سایز گل: 16/18
تعداد غنچه درشاخه: 5 تا 8
ارتفاع: حدود 110 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 74 روز
رنگ: قرمز – زرشکی Red

 

لیلیوم دورنگ (سفید و صورتی) رقم Candy Club – با گلهای معطر

لیلیوم دورنگ رقم Candy Club

گروه: اورینپت OT-Hybrids
سایز گل: 18/20
تعداد غنچه درشاخه: 4 تا 6
ارتفاع: حدود 120 سانتی متر
طول تقریبی دوره رشد: 119 روز
رنگ: دورنگ صورتی و سفید Bi-color: pink/white
* این لیلیوم معطر است.

 روش سفارش:

در تاریخ 16-9-91 پیازهای عرضه شده تمام شد. انشالله به زودی مجددا پیازهای دیگری عرضه خواهندشد.

 

قیمتها:

نام کالاتصویرقیمتوضعیت انبار
لیلیوم نارنجی رقم Advantage
3500 تومانموجود است
93.8.20
لیلیوم صورتی رقم Brindisi
3500 تومانموجود است
93.8.20
لیلیوم سفید رقم Ercolano3500 تومانموجود است
93.8.20
لیلیوم سرخ آبی رقم Fangio
3500 تومانموجود است
93.8.20

اطلاعات عمومی در مورد لیلیوم

لیلیومها (سوسنها) گیاهانی پیازدار از خانواده لیلیاسه (سوسنیان) هستند که بوسیله بذر و پیاز تکثیر میشوند. سوسنیان در رده‌های مختلفی رده بندی میشوند. وقتی بذر لیلیوم کاشته شود چند سال طول خواهد کشید که این بذر به تولید پیازچه بپردازد و بعد از معمولا سه سال به گلدهی میرسد. بنابراین سایز پیاز در گلدهی بسیار مهم است و پیازهای کوچک گلهای کوچکتر تولید میکنند. پیازهای عرضه شده در بالا تولید هلند و کاملا تجاری هستند و برای گلخانه‌های تولیدکننده شاخه بریده عرضه میشوند لذا این پیازها تمام مشخصات لازم برای تولید یک گل ایده‌آل را دارند و فقط کافی است شرایط لازم را ما در منزل یا گلخانه فراهم کنیم.

فصل کاشت: چون نیاز سرمایی پیازها رفع شده ‌است. تهیه جدول زمانی برای روزی که گلها ظاهر خواهند شد میسر است. مدت زمان طول رشد تقریبی را که در زیر رقمها نوشته شده‌است را برای زمانی که میخواهید گیاه گل بدهد باید تنظیم کنید.

بزرگترین مزیت لیلیوم نسبت به سایر گیاهان پیازی که ما عرضه میکنیم همین نکته است که لیلیومها کاملا فرآوری شده‌اند و کافی است در شرایط مناسب خانه یا گلخانه (نور مناسب، دمای مناسب، آبیاری مناسب، کودیاری مناسب) قرار گیرند تا به گلدهی برسند. و دیگر مانند لاله یا سنیل لازم نیست که مدتی را در سرما باشند یا … لذا برای شما دوستان عزیز که آپارتمان نشین هستید و در کنار پنجره‌های پرنور با دمای مناسب خانه (که معمولا بین 18 تا 25 است) امکان قرار دادن گلدان را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما لیلیوم را امتحان کنید، چرا که واقعا گیاه زیبایی است و پرورش آن با حداقل امکانات مقدور است.

محل کاشت: گلخانه – پاسیو – پشت پنجره نور گیر (با حداقل دمای بالای  ۱۵ درجه سانتیگراد – در روزهای نزدیک شدن به گلدهی دمای بیشتری لازم خواهد بود.) در باغچه به صورت طبیعی میتوانید بکارید و برای بعد از اردیبهشت و خرداد سال بعد گل بردارید.

نوع بستر:
۵۰٪ خاک باغچه + ۲۵٪ کود حیوانی یا خاک برگ کاملا پوسیده یا مواد آلی دیگر (به شرط پاکیزه بودن و نداشتن هیچگونه عامل بیماریزا و بخصوص کپکها و قارچها)+ ۲۵٪ شن و ماسه
یا ۶۰٪ کوکوپیت + ۲۵٪ درصد پیت‌ماس + ۱۵٪ پرلیت
برخی تحقیقات نشان داده‌است که ترکیب پنجاه به پنجاه پیت ماس سیاه و پرلیت برای رشد پیازها بسیار عالی بوده‌است.

آبیاری:در گلخانه آبیاری منظم و کافی – در باغچه بارندگی طبیعی در طول زمستان کافی خواهد بود.

کود دهی: در طول دوران رشد گیاه از کودهای کامل ۱۸+۱۸+۱۸ (کریستالون سبز) به میزان یک گرم در لیتر (به صورت مه‌پاشی روی برگها و یا کوددهی به ریشه‌ها) به فاصله هر دو هفته یکبار استفاده میشود. پس از بلوغ ساقه و نزدیک شدن به مرحله تولید غنچه کود کریستالون سبز متوقف و می‌بایست از کود ۱۲+۱۲+۳۶ (کریستالون قرمز) که مخصوص گلدهی است به مدت چند هفته استفاده شود تا گلها با سایز و کیفیت خوبی متولد شوند.

برای مطالعه بیشتر لطفا به مطالب سالهای گذشته گلستان علی در مورد گیاهان پیازی مراجعه فرمایید.

برچسب: , , , , , , , , , , , , , ,

37 دیدگاه

 1. Mehdi Hakimi گفت:

  در صفحه کتابخانه اون فایل پی دی اف معرفی لیلیومها را مطالعه فرمایید

 2. Leyana گفت:

  سلام آقای حکیمی
  میخواستم بپرسم لیلیوم گروه LxA چه فرقی با گروهای اورینپت و اورینتال وآسیاتک داره؟
  با تشکر

 3. Mehdi Hakimi گفت:

  از لیلیومهایی که آبان 91 تقدیم کردیم اولین عکسها از آقای گواشیری پور از کرمان به دستمان رسیده است که با تشکر فراوان از ایشان و زحمتی که متقبل شده‌اند. تصاویر زیر را خدمتتان تقدیم میکنیم:

  سنبل شاید مال پارسال باشد. خارج از فصل هم بد نیست ها آدم از بوی سنبل لذت ببرد نه؟ — in Kerman, Iran. سنبل شاید مال پارسال باشد. خارج از فصل هم بد نیست ها آدم از بوی سنبل لذت ببرد نه؟ — in Kerman, Iran.

  غنچه‌های لیلیوم دیگر هم انشالله در راهند. اگر اشتباه نکنم رقم سفید ارکولانو باید باشد — in Kerman, Iran. غنچه‌های لیلیوم دیگر هم انشالله در راهند. اگر اشتباه نکنم رقم سفید ارکولانو باید باشد — in Kerman, Iran.

  ارتفاع ساقه گلدهنده بسیار عالی است ولی شاید استفاده از خاک سنگین با رس زیاد ممکن است منجر به تعداد حداقلی غنچه‌ها شده‌است. در واقع اگر از ترکیب سبکی که دارای ماده آلی زیادی مانند پیت ماس بود استفاده میکردند در همین شرایط نوری و دمایی میشد 5 غنچه را انتظار داشت. البته اندازه و کیفیت گل (سلامت پرچم‌ها و مادگی) نشان از زحماتی است که آقای گواشیری پور کشیده‌اند و دست مریزاد دارد. ارتفاع ساقه گلدهنده بسیار عالی است ولی شاید استفاده از خاک سنگین با رس زیاد ممکن است منجر به تعداد حداقلی غنچه‌ها شده‌است. در واقع اگر از ترکیب سبکی که دارای ماده آلی زیادی مانند پیت ماس بود استفاده میکردند در همین شرایط نوری و دمایی میشد 5 غنچه را انتظار داشت. البته اندازه و کیفیت گل (سلامت پرچم‌ها و مادگی) نشان از زحماتی است که آقای گواشیری پور کشیده‌اند و دست مریزاد دارد.

  DSC00016

  سایز پیازها 16/18 بود و اندازه گل در این سایز را رسانده است. — in Kerman, Iran. سایز پیازها 16/18 بود و اندازه گل در این سایز را رسانده است. — in Kerman, Iran.

 4. Mehdi Hakimi گفت:

  احتمالا گلایل هلندی برای اسفند داشته باشیم انشالله

 5. Mehdi Hakimi گفت:

  ده سانتی متر رشد یعنی برگها سبز شده‌اند و کمی بالا آمده‌اند نه؟
  پس کوددهی اشکالی ندارد.
  اگر به اندازه زیاد نبوده‌باشد. برای گیاه موردی ندارد. گیاه اگر توانست استفاده بکند که میکند. اگر نتوانست از اطراف ریشه آبشویی میشود و میرود.
  مشکلی نیست.

 6. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید
  حدودا 20 روز است که 7 تا پیاز کاشتم/چهار تاش جوانه زده و بلندترینش به 10 سانت رسیده و 3 تاش که حدس میزنم معطر ها باشند هنوز جوانه نزده امروز به صورت نا آگاهانه از کود کریستالون سبزی که برای بقیه گیاه ها درست کرده بودم حدود یه استکان پای هر هفت تا گلدون ریختم.یه کارشناس بهم گفت اشتباه کردی هنوز برای کود دهی خیلی زود بوده لطفا بفرمایید حالا چکار کنم؟
  با تشکر از زحمات شما

 7. علی گفت:

  سلام اقای حکیمی میخواستم لطفا برای سریع بعد لیلیوم دورنگ. معطر. هم بیاورید وهمچنین میخواستم بدانم پیاز های گلایل وزنبق را کی به بازار عرضه مبکنید ممنون

 8. محمد گفت:

  از شما متشکرم اقای حکیمی خوشبختانه برای جوانه پیاز ها مشکلی پیش نیامده و در حال رشد هستند

 9. Mehdi Hakimi گفت:

  به محض اینکه آمد روی سایت میگذاریم

 10. محمد گفت:

  سلام آقای حکیمی
  آیا لیلیوم هایی که این دفعه عرضه می کنید متفاوت از عرضه ی قبلی خواهد بود؟ حدوداً کی فروش خواهید داشت؟
  منتظرم چون میخواهم همه را با هم بکارم
  در ضمن نگهداری پیازهایی که خریدم در کوکوپیت خیس در یخچال که مشکلی ایجاد نمی کنه؟ البته خارچ کشی هم انجام دادم

 11. Mehdi Hakimi گفت:

  اگر فلسها پوسیده یا گندیده باشند میتوانید آنها را جدا کنید
  هیچ اشکالی برای جوانه مرکزی انشالله پیش نمیاد.
  همچنین میتوانید برای احتیاط پیازها را قبل از کاشت در محلول قارچ کش استحمام کنید

 12. Mehdi Hakimi گفت:

  واقعا از لطف و هیجان شما سپاسگذارم.
  متاسفانه رقم‌های خاص قیمتهای بیشتری دارند. سعی میکنیم انشالله رقمهای خوبی داشته‌باشیم.
  ممنون.

 13. احسان گفت:

  سلام بر شما جناب حکیمی عزیز
  من 3 سری از لیلیوم های شما تهیه کردم و حدود 2 هفته است که کاشتم. داخل پاسیوی خونه هست و حدود 10 سانت شده. هنوز گیاه نشده یه صفای خاصی داره و حس خوبی بم می داده. واقعا از شما متشکرم و به همه دوستان پیشنهاد می کنم تجربه کنن. توی نت یه سرچی کردم و نژادهایی با رنگ و طرح های مختلف خیلی زیبا دیدم که علاقمند شدم اونها رو هم تهیه کنم. درک می کنم که شما سعی می کنید هر سال رنگ هایی رو بیارید که احتمال میدهید پرفروش تره، اما می خواستم خواهش کنم مشتری های همیشگیتون رو هم در نظر بگیرید و هر بار یکی-دو رنگ و گونه جدید هم ارائه بدید و کمک کنید پاسیوهای خونه ما رنگیمتر بشه. نمی دونم این لیلیوم هایی که می خواید بیارید همون قبلیاس یا جدیدن؟!
  همینطور مثلا خیلی علاقه دارم سنبل مشکی داشته باشم که تو بایار پیدا نکردم و شما هم ارائه نکردین( البته درک می کنم که شاید واسه عید زیاد جالب نباشه اما واسه تنوع هم شده بیارید لطفا)
  در کل خواستم خواهش کنم یکم تنوع در سال های مختلف رو بیشتر رعایت کنید
  بازم ممنون از زحمات شما و موفق باشید

 14. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید پیازهای لیلیوم را که برای من فرستادید به دلیل اینکه دیر به دستم رسید روی فلس های ان کمی زرد رنگ شده است ایا انجام کاری لازم است با تشکر

 15. Mehdi Hakimi گفت:

  بعد از عید (رفع شدن خطر سرما . یخ بندان در منطقه شما) بله میتوانید

 16. zhasankhani گفت:

  با سلام . اگر پیازها رو موقتاً در گلدان بکارم یک یا دو ماه بعد می تونم به باغچه انتقال بدم ؟با اینکار باز هم باید به گلدانها آب بدم ؟

 17. محمد گفت:

  سلام آقای حکیمی
  لطفا سایر ارقام و رنگ های لیلیوم را هم عرضه کنید. دوست دارم مجموعه ای متنوع و رنگارنگ از این آفریده ی زیبا و شگفت انگیز خداوند را داشته باشم.
  با تشکر

 18. Mehdi Hakimi گفت:

  رقم به رقم متفاوت است. ارتفاع هر رقم در مطلب بالا نوشته شده است

 19. مجتبی شیرازی گفت:

  سلام
  ارتفاع گیاه لیلیوم همراه گلهاش تا چقدر رشد میکنه ؟

 20. Mehdi Hakimi گفت:

  بهتره پیازها با هم تماس نداشته باشند
  برای نرگسها چند سانتی متر فاصله کافی است
  برای لیلیومها حدود 10 سانتی متر

 21. Mehdi Hakimi گفت:

  نهگداشتن اصلا خوب نیست. بالافاصله که پیازها رسید بکارید.
  یا در باغچه با هدف گلدهی در سال آینده
  یا در گلخانه و خانه با هدف گلدهی برای شب عید

 22. مهناز گفت:

  در مورد اینکه چطور پیاز ها رو نگه داریم تا مثلا 1 ماه دیگه بکاریم؟! با توجه به اینکه پیاز ها الان ریشه و جوانه زده هستن
  خیلی ممنون می شم اگه پاسخ بدید

 23. فهیمه گفت:

  سلام. اگه بخوام چند تا پیاز لیلیوم را توی یک گلدان بزرگ بکارم، فاصله پیازها چقدر باید باشه؟ پیازهای نرگس شهلا چطور؟

 24. فهیمه گفت:

  سلام آقای حکیمی. پیازهای لیلیوم و نرگس به دستم رسید. واقعا از سرعت عمل شما ممنونم.

 25. Mehdi Hakimi گفت:

  نه این گیاهان کوهستانی هستند و با سرما مشکلی ندارند

 26. Mehdi Hakimi گفت:

  بله ما کودهای کریستالون رو در حال حاضر تقدیم میکنیم که در صفحه محصولات جانبی توضیحاتش هست

 27. Mehdi Hakimi گفت:

  با توجه به اینکه از گذشته گیاه شما اطلاع نداریم و اینکه الان در چه مرحله‌ای است؟
  لذا نمیتوان گفت شما چه کار باید بکنید.
  دوره رشد گیاه لیلیلوم در مطالب روی سایت توضیح داده شده است.
  لطفا ببینید گیاه شما در کدام دوره است و پس از آن تصمیم بگیرید

 28. Mehdi Hakimi گفت:

  اصول کاشت و بذر این است که بذرها و پیازها را حداکثر در عمق دو تا سه برابری ارتفاع پیاز یا بذر میکارند.
  در برخی موارد استثناهایی وجود دارد که در مورد خودش توضیح داده میشود.
  بنابراین قاعده کلی حداکثر عمق را دو تا سه برابر ارتفاع بذر یا پیاز در نظر میگیرد.
  ولی باغبانان سلیقه شخصی خودشان را هم دارند. و برخی مانند هلندیها پیاز سنبل را تا نصف در خاک فرو میکنند و برخی مانند باغبانان ایرانی تمام پیاز را در خاک دفن میکنند.
  لطفا مطالب را با جزئیات مطالعه فرمایید

 29. پورعبداله گفت:

  عرض سلام خدمت آقای حکیمی . من چند تا گل لیلیوم از نوع آسیاتک دارم که توی گلدون کاشته . باید از الان بهشون آب بدم یا نه ؟ اگه آب باید بدم ، چقدر باید بهش آب بدم .

 30. mahyagh گفت:

  با سلام
  میخواستم از ارسال پیاز لیلیوم و بذر شمعدانی از شما تشکر کنم بدستم رسید واونهارو کاشتم
  موفق باشید

 31. سمیه گفت:

  با سلام آقای حکیمی یه سوال من یه کمی زیادی تازه کارمو وسواس پیازارو توی خاک بذاریم واسه کاشت یا روی خاک ؟دیروز تو باغ که بودم متوجه شدم مثلا واسه کاشت سیر پیازشو میزارن روی خاک ولی واسه کاشت پیاز اونو توی خاک میذارن.ممنون از لطفتون

 32. اهورا گفت:

  سلام خدمت آقاي حكيمي؛خسته نباشيد،خدا قوت
  ميخواستم بدونم اين ميزان كودي كه براي هنگام رشد و جدا از آن براي هنگام گلدهي نياز است،بصورت بسته بندي شده و آماده در خدمت داريد كه از خودتون همراه پيازها تهيه نمايم؟ممنون

 33. لیلا گفت:

  با سلام خدمت آقای حکیمی .میخواستم بدونم اگر پیاز لیلیوم و نرگس شهلا رو توی گلدان بکارم بعد داخل تراس بزارم توی هوای قم که زمستون خیلی سرد بشه به 10 الی 14 درجه زیر صفر میرسه، پیاز از بین نمیره .اگر بخوام برای عید گل بده چه زمانی پیاز رو بکارم و توی این مدت چطور نگه داریش کنم.(داخل خاک یا یخچال)ممنون از صبر و حوصله شما

 34. Mehdi Hakimi گفت:

  ما در گلدان حداقل 19 سانتی متری پیشنهاد میکنیم که بکارید
  در گلدانهای کوچکتر به دلیل ارتفاع زیاد گیاه تعادل لازم برقرار نخواهد بود
  هنگام کاشت هم بهتر است قیم برای گیاه نصب کنید

 35. علی گفت:

  با سلام در سایتی که آدرسش را در ادامه میارم خوندم که در گلدانی به قطر 6 اینج که تقریبا میشه 15 سانت میشود پیاز های این لیلیوم ها را کاشت میخواستم بدانم شما در گلستان علی لیلیوم ها را در چه سایز گلدانی کشت میکنید؟
  http://www.flamingoholland.com/usa/flower-bulbs-pdf/lilies-0

 36. Mehdi Hakimi گفت:

  فقط رقم candy club عطر قابل توجه دارد. بقیه بوی کم و ناچیز دارند

 37. پورعبداله گفت:

  سلام.احوال آقای حکیمی . می خواستم بپرسم که همه رنگ های لیلیوم های هلندی شما ، معطرند یا فقط رنگ سفید و قرمز شما معطره ؟ ممنون .

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *