فروش اینترنتی پیاز لاله هلندی 1394

نوامبر 15th, 2015 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها, گیاهان پیازی

مفتخریم که پاییز 94 علاوه بر عرضه سنبل‌های عالی، با 8 رقم لاله هلندی در خدمت شما هستیم که مشخصات کلی آنها به شرح ذیل است:

اندازه پیازها: دور کمر تمام ارقام +12 سانتی‌متر است.
کشور تولید کننده: هلند
محصول سال: 2015
زمان واردات: آبان  94
نیاز سرمایی: نیاز سرمایی پیازها رفع نشده و لازم است مدت نزدیک دو ماه در شرایط استراتیفیکاسیون (چینه سرمایی) کاشته شوند تا برای گلدهی در نوروز آماده باشند.

Piaziha-dar-goldan

روش کاشت و پیش‌رس کردن برای نوروز:

بسته به رقم و نوع لاله، مدت زمان خاصی لازم است تا پیاز در محیط مناسب کاشته شود و در دمای پایین نگهداری شود تا بتواند ریشه‌دوانی بکند و آماده رشد و گلدهی بشود. به این زمان به اصطلاح دوره نیاز سرمایی گفته میشود. چون نیاز سرمایی در دماهای پایین (2 تا 7 درجه مثبت سانتیگراد) و در حضور رطوبت و در محیط کشت (خاک) مناسب سپری میشود.

کاشت در باغچه: در مناطق معتدله ایران کاشت لاله در باغچه ساده‌ترین روش پرورش آن است. مثلا در تهران یا کرج یا اصفهان یا اردبیل یا تبریز، پیازها در نیمه دوم سال، در باغچه در عمق 10 تا 12 سانتی‌متر کاشته میشوند و به طور خودکار بسته به دمای محیط در اوایل بهار تا اردیبهشت گلدهی میکنند. در تابستان گیاهان برگهاشان زرد میشود و به استراحت تابستانه میروند و به تکثیر خودشان میپردازند. در پاییز دوم مجددا فعالیتشان آغاز میشود و بهار دوم به گلدهی مجدد میروند و تعداد پیازها روز به روز بیشتر میشود. نکته مهم در این روش تابستان اول است که محل کاشت پیازها نباید زیاد آبگیر باشد یا آب جمع شود، چون موجب پوسیدگی پیازها میشود.

از طرف دیگر  در مناطق جنوب ایران (مانند بندرعباس و بوشهر) که زمستان گرم است، ممکن است کاشت در باغچه جواب ندهد و بهتر است به طور مصنوعی کشت در گلدان انجام دهند.

کاشت در گلدان: در این حالت پیاز در گلدان در شرایط کنترل شده کاشته میشود و در اغلب نقاط ایران قابل انجام است.

لذا انشالله شما که امروز پیازهای لاله را تهیه میفرمایید با کاشت آن در گلدان و قرار دادن آن در شرایط محیطی مناسب به گلدهی خواهید رسید.

نکات لازم برای محیط کاشت پیاز لاله:

جنس خاک:به چند روش میتوان بستر برای لاله و سنبل تهیه کرد. برای مثال: 75 درصد خاک باغچه نرم + 25 درصد ماسه بدون کود حیوانی – یا میتوان به جای خاک باغچه از مخلوط خاک برگ کاملا پوسیده استفاده کرد. یا میتوان از ترکیب کوکوپیت و ماسه استفاده کرد. (پرلیت و کود حیوانی استفاده نمیشود چون پرلیت با حفظ رطوبت زیاد و کود حیوانی با داشتن انواع قارچها همراه خود ممکن است به پوسیدگی پیازها بیانجامد)

به هرحال ترکیب بستر بهتر است شن و ماسه داشته باشد تا اکسیژن بهتری در آن جریان یابد و رطوبت اضافی اطراف پیازها باقی نماند.

نور: محل کاشت در باغچه یا محل قرار گرفتن گلدانها باید کاملا نورگیر باشد. (البته در دوره اول کاشت که نیاز سرمایی است، پیازها زیر خاک هستند و نیازی به نور ندارند. ولی وقتی نیاز سرمایی رفع شد گیاه به نور کامل نیاز دارد)

اگر در گلدان میکارید بهتر است گلدانها را تا وقتی که ریشه‌ها به خوبی تنیده شوند و کار بکنند در فضای آزاد زیر شرایط سرما و بارندگی قرار دهید (معمولا حدود دو ونیم ماه) برای گلدهی زودهنگام میتوان یکی دو هفته مانده به عید گلدانها را به خانه یا گلخانه آورده و در شرایط گرم (دمای شبانه 16 درجه) قرار دهید. لاله‌ها را معمولا زودتر از سنبلها به داخل گلخانه می‌آورند. ولی توجه داشته باشید که اگر دمای شبانه بیشتر از 17 درجه باشد ممکن است منجر به بیماری مرگ غنچه بشود (غنچه‌ها کج شده و می‌افتد) همچنین در محیط گرمتر احتمال بیماریهای قارچی بیشتر است. بنابرین پس از انتقال به خانه یا گلخانه لاله‌ها به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

فاصله مناسب بین دو پیاز در باغچه: 10 سانتی‌متر – در یک گلدان 12 (دهانه گلدان 12 سانتیمتر) یک پیاز میکاریم.

عمق کاشت: در باغچه حدود 10 سانتی‌متر.
در گلدان کافی است مقدار کمی خاک روی پیاز باشد. چون معمولا پس از کاشت گلدانها را زیر لایه‌ای از ماسه (به قطر حدود 15 تا 20 سانتی‌متر) قرار میدهند تا با ایجاد فشار بیشتر، از یخ زدگی پیازها محافظت بکند + موجب افزایش ارتفاع گلها و ساقه گلدهنده بشود + به گیاه القاء بکند که هنوز برای رشد زود است و خیلی به عید نوروز مانده + به حفظ رطوبت خاک اطراف پیازها کمک بکند.

آبیاری: در باغچه بهتر است از بارندگی طبیعی استفاده شود و آبیاری دستی انجام نشود. مگر اینکه هوا گرم شده باشد (مثلا 15 اسفند) و دیگر برف و باران مدتهاست نباریده‌است. در چنین شرایطی آبیاری دو هفته یکبار ایرادی ندارد.

آبیاری در گلدانهای کاشته شده حساس و مهم است. در لحظه کاشت اگر بستر مرطوب باشد کافی است. (ماسه شسته معمولا خیس است)، بستر نباید اینقدر خیس باشد که پیازها پوسیده شوند. و نه اینقدر خشک باشد که تمایلی به ریشه زایی نباشد. بلکه باید آبیاری تنظیم شود. بعد از ظهور ریشه‌ها باید آب کافی در دسترس گیاه باشد. شاید در دوران نیاز سرمایی یک تا دو بار آبیاری کافی باشد ولی بعد از انتقال به محل گرم و پرنور گیاه رشد میکند و تعرق افزایش می‌یابد و نیاز به آبیاری بیشتر خواهد بود. پس از انتقال گلدانها به گلخانه یا خانه پشت پنجره – بسته به دمای محیط آبیاری مرتبی انجام دهید تا گیاه دچار تنش کم‌آبی نشود. کم آبی منجر به کیفیت پایین گلها میشود. پر آبی منجر به پوسیدگی پیاز میشود. باید حد آبیاری را متعادل نگهدارید.

کودیاری: در باغچه با خاک غنی به کودهای شیمیایی نیاز خاصی وجود ندارد. ولی در گلدانهایی که به خانه یا گلخانه منتقل میکنید (بعد از سپری شدن نیاز سرمایی و آغاز رشد گیاه) با کودهای کامل مانند کریستالون 18.18.18 برای بهبود ریشه‌ها و برگها و گلها میتوان تغذیه مصنوعی انجام داد. همچنین پس از ظهور غنچه‌ها میتوان با کودهای حاوی پتاسیم بیشتر مانند کریستالون 12.12.36 به بهبود کیفیت رنگ و اندازه گلها کمک کرد.

ارتفاع: ارتفاع نهایی گیاه پس از گلدهی: 35 تا 45 cm میشود و بستگی به واریته لاله استفاده شده دارد.


معرفی واریته‌های موجود:

واریته‌ای بسیار محبوب و زیبا با گلهای درشت و ماندگار رنگ زمینه گلها سفید و رگه‌های قرمز براق دارد

واریته‌ای بسیار محبوب و زیبا با گلهای درشت و ماندگار
رنگ زمینه گلها سفید و رگه‌های قرمز براق دارد

لاله سرخ با لبه‌های سفید ترکیب رنگ منحصر بفرد و مورد پسند گلدوستان

لاله سرخ با لبه‌های سفید
ترکیب رنگ منحصر بفرد و مورد پسند گلدوستان

لاله مشکی پرطرفدارترین رنگ گل لاله در بین باغبانان، که نوعی بادمجانی تیره و براق است

لاله مشکی
پرطرفدارترین رنگ گل لاله در بین باغبانان، که نوعی بادمجانی تیره و براق است

لاله سرخ در واقع سمبل و شناسنامه لاله‌ها همین رنگ سرخ است

لاله سرخ
در واقع سمبل و شناسنامه لاله‌ها همین رنگ سرخ است

لاله زرد طلایی
رنگ زرد طلایی بسیار براق

واریته جدید دو رنگ

واریته جدید دو رنگ قرمز لب زرد که ته غنچه دارای رگه‌های تیره رنگ است

واریته جدید دورنگ

واریته جدید دورنگ رنگ اصلی قرمز با لبه‌های زرد براق

واریته جدید دورنگ

واریته جدید دورنگ رنگ زمینه زرد با رگه های قرمز بزرگ

اطلاعات محصول:

به روال همیشگی گلستان علی، پیازهای مورد نظر شما را به هر تعداد کم یا زیاد، به صورت تفکیک شده و لیبل‌خورده توسط پست پیشتاز یا تیپاکس در کمترین زمان ممکن به آدرس مورد نظر شما ارسال میکنیم.

 

تاریخ شروع عرضه: 94/8/25 
 تاریخ پایان موجودی و اتمام فروش امسال. 1394/11/21
 
موجودی پیازهای لاله امسال تمام شد. انشالله اگر عمری بود پاییز و زمستان سال 95 در خدمت باشیم. 
 

تصاویر لاله‌های تولیدی گلستان علی در سالهای گذشته:

 

مطالعه بیشتر:

لطفا به تگ “لاله” و بخش “گیاهان پیازی” مراجعه فرمایید. مطالعه کامنتها و جوابهای داده شده به آنها بسیار مفید خواهدبود.

تصویر نمونه تولیدات لاله گلستان علی در نوروز 91

تصویر نمونه تولیدات لاله گلستان علی در نوروز 91

تصویر نمونه تولیدات لاله گلستان علی در نوروز 92

تصویر نمونه تولیدات لاله گلستان علی در نوروز 92

برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

16 دیدگاه

 1. فهیمه گفت:

  سلام وقت بخیر آقای حکیمی

  لطفا توضیح بفرماید منظور از پوشش 20 سانتی ماسه روی پیاز لاله چیست ، آخه یه جا نوشته نوک پیاز از خا ک بیرون باشه . حالا پیاز را با چه عمقی در گلدان بکارم؟

 2. صبح گفت:

  سلام منظور از نور کامل،افتاب مستقیم است؟ اخه دمای افتاب مستقیم تا 40 درجه سانتی گراد می رسه. با این حال لاله من رشدش خیلی کنده چه کارش کنم؟

 3. محمد گفت:

  سلام آقای حکیمی
  قبل از هر چیز ممنون از کیفیت بالای پیازهای لاله و سنبلی که زحمت کشیدین و ارسال کردین…
  ضمنا میخواستم بدونم امسال پیاز لیلیوم هلندی توی برنامه هاتون هستش یا خیر…؟؟؟
  راستش کیفیت پیازهای لیلیومی که پارسال از شما خریدم واقعا عالی بود ، البته امسال هم منتظر پیاز لیلیوم هستم …

 4. مهدی گفت:

  با سلام وخسته نباشید وتشکر از سایت خوب شما.تعدادی پیاز لاله هلندی از شما تهیه کردم .در شهر(مازندران)هستم در شب هوا زیر10درجه سانتی گراد میشود ولی در روز هوا بیشتر بالای 10درجه میباشدبین10تا 15.با توجه به نیاز سرمایی ایا میتوانم این پیاز ها را در گلدان بکارم ودر حیاط خانه قرار دهم؟ یا اینکه باید در شرایط مصنوعی(گذاشتن پیاز در نایلون وماسه خیس دریخچال) قراردهم؟کدام روش بازدهی بیشتر دارد؟لطفا هرچه زودتر راهنماییم کنید.باتشکر

 5. باباخان گفت:

  سلام با تشکر از ارسال بسته, چند تا سوال در ارتباط با پیازها و بذر ها داشتم, لطفا جوابها را سریعتر بفرمائید تا مشکلی برای پیازها و بذرهام پیش نیاد.
  ۱. پیازها را تا چند روز میتونیم نگه داریم(قبل از کاشت) و شرایط نگهداری آن چطوره؟
  ۲. تغییرات دمایی شهر ما قم زیاده با توجه به اینکه نوشتید پیازها(لاله, سنبل, نرگس شیراز و شهلا)
  در دوره سرما دمای ۰-۷ درجه میخوان چکار کنم,؟ دما گاهی بالاتر و گاهی پایین تره و اختلاف دمای شب وروز گاهی زیاده
  ۳. بذر شمعدانی را چه مدت میشه قبل از کاشت نگه داشت و شرایط نگهداری آن چطوره؟
  ۴. اگر پیازها را در گلدانهای بزرگ با عمق زیاد و قطر حداقل نیم متر بکاریم میتوانیم شرایط باغچه را براش در نظر بگیریم؟ من در این گلدانها یاس کاشتم.
  ۵. اگر پیازها را در گلدان بکاریم ماسه حدود ۱۵-۲۰سانت فقط روی گلدان را بپوشاند یا اطراف آن را هم بپوشاند؟
  ممنون بابت سایت خوبتون.

 6. akmi گفت:

  باسلام
  آیا می توانیم خاک مناسب برای کاشت را نیز به همراه سفارش پیازها ثبت کنیم؟ وزن و بسته بندی ها را چگونه انتخاب کنیم؟

 7. parisa گفت:

  سلام امروز پیازهای سنبل و لالمو تحویل گرفتم همه چیز مثل همیشه عالی بود ممنون واقعا خسته نباشید
  اگه بخواهیم گلدهی اونهارو به اردیبهشت موکول کنم تو گلدون بکارم و تا عید اب ندهم مشکلی براشون پیش نمیاد و البته تو حیاط بزارم گلدونارو یخ نمیزنن البته قزوین زیاد سرد نیست مثل اردبیل سالی یه بار برف میاد ؟!

 8. اقایی گفت:

  بسته بدستم رسید از کیفیت فوق العاده پیازاتون ممنونم

 9. مهدی گفت:

  با سلام وخسته نباشید.قصد خرید چند عدد پیاز لاله هلندی از سایت شما دارم ودر استان مازندران هستم وهوای شهر تقریبا سرد وگاهی افتابی است وبیشتر باران می بارد از طرفی شرایط کاشت در گلدان وقرار دادن در محیط سرد مصنوعی رو ندارم. ایا با توجه به نیاز سرمایی پیاز لاله می توانم انها را در باغچه بکارم؟؟؟؟اگر میشود یک راهنمایی در کشت در باغچه بکنید.متشکر از شما

 10. مهدی گفت:

  با سلام وخسته نباشید ازسابت خوب شما.قصد خرید پیاز گل لاله هلندی دارم که برای عید گلدهی کنند باتوجه به نیاز سرمایی 2تا5درجه اونها.ایا میتوانم پیازها رو درگلدان بکارم ومدت2ماه در یخچال بگذارم؟؟ایا ریختن ماسه روی گلدان ضروری است؟ اگر بخواهم درباغچه بکارم دراستان مازندران وهوای نه چندان سرد گل می دهد؟؟من خیلی این گل رو دوست دارم اگه ممکن هست یک راهنمایی همه جانبه بکنید.متشکر از شما

 11. nima گفت:

  سلام امسال از لیلیوم خبری نیست؟

 12. محمد گفت:

  سلام آقای حکیمی
  از ارسال پیازها متشکرم امروز بدستم رسید
  منظور از اینکه گلدان ها در زیر ماسه دفن کنیم چیست ؟
  یعنی اینکه یک گودال در زمین ایجاد کنیم بعد گلدان ها داخل گودال قرار داده و سپس به ارتفاع 20 سانتیمتر روی گلدان ها را با ماسه بپوشانیم .
  خیلی ممنون می شوم اگر جواب دهید

 13. اقایی گفت:

  ميشه پيازهارو تابستان تو باغچه رها کرد ؟ من لاله ها و گلايل ها رو بيرون ميارم ولى خيلياشون از بين ميره
  تو منطقه ما لاله خوب جواب داد امسال هر پياز 2تا پياز بزرگ که دور کمرشون تا 14سانت هم من توشون ديدم با تعدادى پياز ريز توليد کردند با اين که سال قبل همه رو تو گلدان کاشته بودم و پياز ها ضعيف شده بودند .

 14. شورانگیز گفت:

  ایا پیازهای ارائه شده معطر هستند یا خیر

 15. جواد مددی گفت:

  با سلام:
  پارسال تعدادی پیاز لاله و سنبل ولیلیوم از شما خریدم بعد از گل دهی و خشک شدن ساقه ؛ پیاز ها را در اوردم ودرگوگرد غلتاندم و در یک جعبه در مکانی تاریک و خنک قرار دادم ولی بعد از مدتی همه انها پوسیده و پوک شدند لطفا نحوه صحیح نگهداری از پیازها را تا زمان کاشت مجدد توضیح دهید .
  با تشکر

 16. صبا گفت:

  سلام من علاوه بر سنبل و لاله لیلیوم و ریشه گل صدتومنی هم می خوام امسال فروش دارید لیلیوم و ریشه گل صدتومنی؟

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *