پیاز نرگس سفید – زمستان 1394

ژانویه 9th, 2016 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها, گیاهان پیازی

در زمستان سال 90 سه واریته نرگس وارداتی (لینک) عرضه کرده بودیم که بسیار مورد توجه مشتریان گرامی قرار گرفت، ولی متاسفانه در سالهای بعد این پیازها نیامد یا کیفیت لازم را نداشت و به دلایل مختلف قسمت نشد تقدیم کنیم. ولی علاقه و استقبال دوستان از نرگسهای متفاوت باعث شده‌است در هر فرصتی به دنبال نرگسهای جدید باشیم.

small-Sefid-2

امسال دوست بزرگواری از علاقمندان محترم گل و گیاه و از عزیزانی که خیلی به ما محبت دارند از شهر ارومیه، مقداری از نرگسهای سفید (دورنگ) را از باغ شخصی خودشان برای ما فرستاده‌اند و بدینوسیله ما خدمت علاقمندان محترم تقدیم میکنیم.

رده بندی نرگسها بر اساس شکل ظاهری گلهایشان

رده بندی نرگسها بر اساس شکل ظاهری گلهایشان

متاسفانه واریته دقیق این گونه را نمیدانیم، ولی احتمالا از دیویژن دوم یا هفتم نرگسها است. شبیه نرگس شهلا با گلهای درشت وعطر مختصر (عطرشان از نرگس شیراز کمتر است)، گلبرگهای دور گل سفید و جام گلها زرد رنگ است. پیازها سایز درشت و خوبی دارند، و مثل همیشه در بسته های 5 عددی بسته بندی شده‌اند.

small-Sefid


موجودی پیازها در تاریخ 94/11/21 تمام شد.


---IMG_20150410_164900

برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 دیدگاه

 1. شیوا گفت:

  سلام بهترین زمان کاشتن از آبان تا کی هست ؟ ممنون که راهنمایی میکنید

 2. ناشناس گفت:

  اینا همون نرگس شیراز ماست که با دست یه کم گلبرگها را کشیدین تا بزرگتر بشن

 3. Mehdi Hakimi گفت:

  گلهای این نوع از نرگس درشتتر از نرگس شیراز است. نرگسهای شیراز گلهای نسبتا کوچک در حد قطر دو سانتی متر دارند ولی این نوع نرگس گلهای درشتتری دارد در حد نرگس شهلا با قطر حدود 4 تا 5 سانتی متر

 4. اکبر گفت:

  اینها همون نرگس شیراز نیست؟ من تفاوتی نمیبینم. مگه نرگس شیراز گلبرگهاش سفید نیست با هسته زردش؟

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *