پیاز لیلیوم اورینپت و اورینتال هلندی – زمستان 1391

ژانویه 5th, 2013 | بذور و اندامهای تکثیر گیاهی, خبرها, گیاهان پیازی

با احترام به عرض مشتریان و هموطنان گرامی میرسانیم با عرضه سه مدل پیاز لیلیوم هلندی با سایزهای واقعا درشت و رنگهای بسیار جذاب در این روزهای ابتدایی زمستان 1391 در خدمتیم.

لیلیوم صورتی اورینتال رقم Tiber

Tiber

رده: اورینتال (Oriental)
رنگ: صورتی پررنگ رگه‌دار
اندازه پیاز: ۱۸-۲۰
تعداد غنچه در شاخه: ۴-۷
مدت زمان لازم برای گلدهی: ۹۵ روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 100 سانتی متر
عطر:  معطر است.

لیلیوم زرد اورینپت رقم Belladonna

belladonna
رده: اورینپت (O.T)
رنگ: زرد
اندازه پیاز: 22+ (اندازه پیازها بسیار درشت است)
تعداد غنچه در شاخه: ۴-5
مدت زمان لازم برای گلدهی: 90 روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 115 سانتی متر
عطر : معطر است.

لیلیوم سرخ اورینتال رقم Montezuma

montezuma
رده: اورینتال (Oriental)
رنگ: قرمز
اندازه پیاز: ۱۸-۲۰
تعداد غنچه در شاخه: ۴-۷
مدت زمان لازم برای گلدهی: ۹۵ روز (در گلخانه و شرایط ایده‌آل)
ارتفاع: بیش از 130 سانتی متر
عطر: معطر است.

قیمتها:

نام کالاتصویرقیمتوضعیت انبار
لیلیوم صورتی اورینتال رقم Tiber---شروع فروش: 91.10.01
تمام شد
91.11.03
لیلیوم زرد اورینپت رقم Belladonna---شروع فروش: 91.10.01
تمام شد
91.10.23
لیلیوم سرخ اورینتال رقم Montezuma---شروع فروش: 91.10.01
تمام شد
91.11.03

* از 91.09.25 هزینه‌های پست پیشتاز 40درصد افزایش یافته‌است.

سفارش و خرید: (موجودی تمام شده‌است 91.11.03)

1- برای سفارش و خرید مجموعه این پیازها + کودهای لازم، کافی است هزینه مجموعه را به یکی از شماره حسابهای ما (نوشته شده در صفحه خرید پستی) واریز فرموده و فرم اعلام پرداخت (در صفحه خرید پستی) را همراه با آدرس پستی خودتان برای ما ارسال کنید.
* تعداد پیازها محدود است و به محض اینکه پیازها تمام شد در همین صفحه اعلام میشود، و سفارشهایی که بعد از اتمام پیازها به دستمان برسد متاسفانه قابل ارسال نخواهدبود.

اطلاعات کاشت:

نیاز سرمایی پیازها رفع شده‌است و به محض اینکه رسید میتوانید در شرایط گلخانه‌ای کاشته و مراقبت فرمایید تا برای نزدیک دو تا سه ماه آینده گلدهی کنند.

گلدان مناسب:

به دلیل بزرگ بودن پیازها به گلدان بزرگی نیاز هست. پیشنهاد ما استفاده از گلدانی با قطر دهانه بیش از 20 سانتی‌متر و ارتفاع گلدان بیش از 20 سانتی‌متر است.

خاک مناسب در شرایط گلخانه ای:

تحقیقات و تجربه ما نشان داده‌است که هرچه بستر نرم‌تر و نفوذپذیرتر و غنی از مواد آلی باشد بهتر است. لذا پیشنهاد ما نصف پیت‌ماس + نصف دیگر کوکوپیت و پرلیت است. حال اگر شما به این ترکیبات دسترسی ندارید، میتوانید از نصف خاک برگ کاملا پوسیده و غنی و نصف دیگر خاک نرم و نفوذپذیر و ماسه استفاده کنید. به طور کلی بستر باید غنی، نرم و نفوذپذیر، نگهدارنده متوسط رطوبت و دارای بافت متخلخل باشد.

آبیاری:

چون این پیازها نیاز سرمایبشان رفع شده به محض کاشت و آبیاری اول شروع به رشد خواهند کرد. در زمان رشد نیاز به آب فراوان دارند. و به محض خشک شدن سطح خاک بهتر است مجددا آبیاری شوند.

دما و نور:

به محل پرنور (جلوی پنجره پرنور یا گلخانه) نیاز هست. این پیازها در دمای معمولی خانه به خوبی رشد خواهند کرد. حداقل دمای شبانه 15 درجه مثبت سانتیگراد و دمای روزانه تا 25 درجه ایده‌آل خواهدبود.

کودیاری:

به سه مرحله تقسیم کنیم: یک) در مراحل ابتدایی رشد تا بالا آمدن ساقه به کودیاری نیازی نیست. دو) در مراحل رشد رویشی و بالا آمدن ساقه تا ظاهر شدن غنچه‌ها: هر دو هفته یکبار با کود کاملی مانند کریستالون 18.18.18 +میکرو کودیاری بفرمایید. سه) پس از ظاهر شدن غنچه‌ها هر دو هفته یکبار با کودهای حاوی پتاسیم بیشتر مانند کریستالون 12.12.36 کودیاری بفرمایید. پس از باز شدن اولین غنچه دیگر کودیاری نفرمایید.

آفات و بیماریها:

به آفات مکنده مانند شپشکها و شته‌ها، کنه‌های تارتن و برخی بیماریهای قارچی حساسیت وجود دارد و بهتر است هر دو هفته یکبار گیاه را از نظر آلودگی به آفات و بیماریها بررسی فرمایید.

مراقبت‌ها:

گیاههای حاصل از پیازهای لیلیوم دارای ارتفاع به نسبت زیادی میشوند. و نیازمند قیم (میله چوبی یا فلزی به عنوان تکیه گاه ساقه) خواهند بود. لذا بهتر است در زمان کاشت پیاز قیم هم نصب شود.
نسبت به جلوگیری از شکستن ساقه‌ها باید مراقب بود چون در صورت شکستن ساقه اصلی پیاز، گلدهی مجدد به مدت چندین ماه به عقب خواهدافتاد.

پس از پایان گلدهی

پیازها پس از پایان گلدهی نیازمند دوره استراحت هستند. بهتر است ساقه را از ته قطع نفرمایید و اجازه بدهید که برگهای باقیمانده، فتوسنتز کنند و به اندازه پیاز شما افزوده و پیازچه‌های جدید تولید کنند.
آبیاری و کودیاری کمی کاهش می‌یابد ولی متوقف نمیشود، و مثلا کودیاری به ماهانه یکبار و آبیاری پس از خشک شدن سطح گلدان انجام میشود. این روند ادامه دارد تا وقتیکه برگها به زردی گراییده و آماده شوند که به دوره رکود یا استراحت برود.
در دوره استراحت، گیاه اندام هوایی خود را از دست میدهد و فقط پیازها باقی میمانند.
در این دوره نیاز هست که پیاز حدود دو ماه (بسته به رقم فرق میکند)  دمای 2 تا 7 درجه مثبت سانتیگراد را بگذراند. پیاز در باغچه به طور طبیعی این فرآیندها را سپری خواهد کرد و لازم نیست ما کاری بکنیم. ولی اگر پیاز ما در گلدان باشد. باید پیاز را خارج کنیم و اندامهای هوایی را قطع کرده،‌ریشه‌های قدیمی را قطع کرده و پیاز را به استراحت بفرستیم.
برای استراحت دادن مصنوعی پیازها، میتوان پیازها را با محلول یا پودر قارچکشی ضدعفونی کرده، در پیت‌ماس کمی‌مرطوبت درون یک کیسه پلاستیکی قرارداده و در یخچال معمولی خانگی قرار داد. ظاهر شدن ریشه‌های جدید و رشد جوانه‌های جدید نشاندهنده رفع شدن دوره نیاز سرمایی است و میتوان پیازها را دوباره کاشت و برای گلدهی آماده کرد.

مطالعه بیشتر…

در سالهای گذشته نیز انواع پیازهای لیلیوم عرضه شده‌است، که مطالب آنها در دسته‌بندی گیاهان پیازی  ایندکس میشود. لطفا مطالب و بخش نظرات این صفحات را نیز مطالعه فرمایید.

برچسب: , , , , , ,

42 دیدگاه

 1. lmamizadeh گفت:

  باسلام خدمت آقای حکیمی
  ازاطلاعاتی که درخصوص لیلیوم دراختیار بنده گذاشتید ممنونم شرایط و قیمت خریدار وارسال و مواد لازم ازجمله خاک بسترو … به انها اشاره نشده است . ضمناً موقع موجود بودن پیازچه ها بنده را نیز مطلع فرمائید .باتشکر . ممی زاده ازتبریز

 2. Mehdi Hakimi گفت:

  ارتفاع لیلیومها به نژادشون خیلی ربط داره
  آسیاتیکها معمولا حدود یک متر و کمتر هستند
  اندازه گلدان 20 در 20 مناسب است

 3. Mehdi Hakimi گفت:

  ارسال کوکو پیت به شهرهای نزدیک ما نظیر رشت و تبریز راحت است
  امر بفرمایید میفرستیم

  عمر گلدهی باید بیشتر باشه. بخصوص با افزایش سن پیاز هم باید غنچه‌ها بیشتر بشود هم باید عمر آنها کمتر از یک هفته نباشد (شدت تابش در زمان گلدهی باید کاهش یابد. مثلا سایه، به نحوی فراهم شود) در مورد گروه آسیاتیک این را عرض کردم.

  قارچکش مانند بنومیل در سم فروشیهای کشاورزی قابل تهیه است

  هزینه ارسال بسته واقعا تخمینی و توافقی است. ما قبل از ارسال، هزینه‌ها را خدمت مشتری اعلام میکنیم، از طرف دیگر عددی که روی برچسب روی بسته درج میشود بدون مالیات است.
  و از هزینه پرداختی ما کمتر است.
  شما میتوانید برای آسودگی بیشتر خیال، از روشهای پس کرایه سفارش دهید (مانند تیپاکس) که هنگام گرفتن بسته کرایه را پرداخت میکنید. که ممکن است برای بسته‌های کوچک نصرفد.

 4. ali گفت:

  با تشکر فروان، بسته ارسالی شما به دستم رسید فقط تلاش من برای یافتن کوکو پیت بی ثمر بود یعنی در تبریز چند گل فروشی معتبر و بزرگ بود که تقریبا هیچکدام نداشند و وعده 2-3 هفته بعد را میدادند و البته آنهم از نوع غیر فشرده!!! خلاصه تو خاک گلدان که از گل فروشی خریدم کاشتم و مقداری علاوه بر پرلیتی خود خاک داشت، پرلیت اضافه کردم،البته من قبلا لیلیوم داشتم که تو باغچه کاشته بودم و بدون هیچ مشکلی هر سال گلدهی میکنه البته عمر گل ها تقربیا 2 الی 3 روزه!!! البته چند تا دیگه لیلوم کشتم و فقط این نوع که از همه ساده تره سالم موند وگلدهی کرد!!و بقیه به دلیل نا معلوم فاسد شدند و یا در خاک ناپدید!!! این مشکل با چند نوع پیاز دیگه مثل سنبل و لاله و حتی نرگس هم داشتم!!! ممکن است این مشکل برای این پیاز ها هم پیش بیاد یعنی فاسد بشن اگه ممکنه بیشتر در مورد قارچ کش و اینکه از کجا میشه تهیه کرد توضیح بدین!! در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم اون اینکه هزینه پستی که شما اعلام کرده بودید 6500 بود در حالی که روی بسته 4790 درج شده !!!

 5. مجتبی شیرازی گفت:

  آقای حکیمی اون چند عکسی که دوستمون زحمت کشیدن فرستادن آقای گواشیری پور از کرمان
  به نظرم ارتفاع گل زیاد نیود حدود 50 سانت بود
  دیگه بیشتر از این میشه طول گیاه
  دوم اینکه اون گلدون برایش کوچک نیست
  شما اشاره کردید که اندازه گلدان باید ارتفاع گلدان بیشتر از 20 سانت و دهانه بیشتر از 20 سانت
  ولی این گلدانی که من در عکس دیدم
  فکر نمیکنم این قدر بزرگ باشه
  آیا درست فکر میکنم

 6. Mehdi Hakimi گفت:

  از بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی میکنیم
  امیدوارم مشکلی پیش نیاید. آن جوانه‌ها معمولا برگهای اولیه هستند و اگر قطع نشود و سالم باشد مشکلی ندارد
  به هر حال صدمه ای به پیاز نمیرسد. ممکن است امسال گلدهی نکند.
  شما همه را طبق روال بکارید انشالله اشکالی پیش نمیاد.

 7. Mehdi Hakimi گفت:

  لیلیومها نژادها و رده بندی مختلفی دارند
  منظور از هلندی آن است که این پیاز از هلند تولید شده و وارداتی است
  وگرنه دلیل بر برتری خاصی نیست.
  مخلوقات خدا همه خوبند

 8. Mehdi Hakimi گفت:

  متاسفانه آن تک گیاه شما دچار مشکل هست
  ریشه‌ها و پیاز را بررسی کنید که آیا گندیدگی و مشکل قارچی نداشته باشند؟
  شرایط محیطی مناسب باشد
  نور کافی به گیاه بتابد
  آبیاری در سر موقع باشد و دما هم مناسب باشد
  موفق باشید

 9. Mehdi Hakimi گفت:

  لطفا قسمتهای آلوده پیاز (لهیدگی کپک زدگی یا هر فسمتی از فلسها که به نظر ناسالم میرسد) را حذف کنید. دوباره پیاز را در محلول قارچ کش قرار دهید و بکارید
  انشالله اگر جوانه مرکزی پیاز زنده باشد دوباره رشد خواهد کرد.
  گاهی ممکن است رشد مجدد به سال آتی موکول شود.

 10. علیرضا روان آورد گفت:

  سلام

  یکی از پیازهای خریداری شده(از 6 پیاز) رشد نکرد و بعد از گذشت سه هفته از کاشت ، متوجه شدم که سر جوانه زننده پیاز لهیده و خراب شده.البته همان مقداری که هنگام تحویل رویت شده بود.رشد بیشتری هم نداشته است.در بررسی از نزدیک ، خود پیاز سالم به نظر می رسد.آیا میشود به رشد مجدد ساقه امیدوار بود؟راهنمایی بفرمایید که چه باید کرد.

  ممنون و دست علی به همراهتون

 11. محمد گفت:

  لیلیوم هایی که از شما خریداری کردم اکنون غنچه هایشان تشکیل شده اما غنچه های یکی از انها کمی زرد شدن و همچنین سر غنچه ها یش هم به رنگ سیاه در امده وخود گیاه نیز سبزی ان کمرنگ شده و برنگ پسته ای در امده وبه نظرم رشدش هم متوقف شده و الان نمیدونم چیکار کنم لطفا مرا راهنمایی کنید /مکان ان کنار پنجره است /

 12. فرشته گفت:

  باسلام
  فرق بین لیلیوم هلندی بالیلیوم معمولی چیست؟کدام بهترند؟

 13. احمد گفت:

  با سلام وخسته نباشید خدمت جناب اقای حکیمی
  جناب اقای حکیمی پیازهای لیلیومی که سفارش داده بودم امروز به دستم رسید ولی جوانه یکی از پیازها کج و سیاه شده بود اما اون دوتای دیگه خوب بود ایا این پیاز مشکلی داره واگه بکارمش امسال گل میدهد یا نه

 14. مجتبی شیرازی گفت:

  سلام به دوستان
  اطلاعاتی مربوط به گل لیلیوم
  نگاهی بیندازید بد نیست

  http://greenhorticulture.persianblog.ir/post/173/

 15. Mehdi Hakimi گفت:

  ممنون از لطف شما
  عمق کاشت لیلیوم: حدود 12 تا 15 سانتی متر
  در زمین باغچه
  درگلدان میتواند نزدیک سطح باشد
  در مورد آماریلیس مطلبش توضیحاتی خوبی داره
  اگر نیاز سرمایی آماریلیس رفع شده باشد خودش شروع به رشد خواهد کرد
  نصف پیاز را معمولا بیرون خاک میگذارند

 16. Mehdi Hakimi گفت:

  ممنون از لطف شما
  بله قابل استفاده است. اگر آلودگیها باکتریایی و قارچی نباشد هیچ اشکالی ندارد
  موفق باشید

 17. Mehdi Hakimi گفت:

  :))
  آقا بسیار ممنونم بابت تذکر. اصلاح شد.

 18. جناب حکیمی سلام .صمیمانه از شما بابت ارسال سفارش سپاسگذارم.آیا میشود از مخلوط( کوکوپیت-شن شسته -خاک باغچه نرم -خاکبرگ یا کود حیوانی) برای بستر لیلیوم استفاده کرد یا خیر؟ #چون فعلا فقط این مواد در دسترس من است#. ؟با تشکر یاعلی خدا نگهدار .

 19. محمد سعید گفت:

  قصد بدی ندارم صرفا برای اطلاع میگم..تا حالا دقت کردین که توی عکسی که برای تبلیغ لیلیوم های زمستان 91 تو صفحه اصلی گذاشتین به جای لیلیوم نوشتین لیلوم؟ خواستم برای این که همه کاراتون بی نقص باشه بگم

 20. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید بذر آلاله پرپر رو در برنامتون دارید؟از بذر و پیاز جدید برای شب عید چه خبر؟
  ممنون از زحماتتون

 21. علیرضا روان آورد گفت:

  سلام

  پیازها به دستم رسید.از ارسال سریع شما متشکرم.عمق کاشت در خاک چقدر باشد؟مثل آماریلیس باید بخشی از پیاز بیرون باشد یا خیر؟
  یکی از دوستان یک عدد پیاز آماریلیس برام آورده که حدود دوهفته از کاشتش میگذره.آیا زود اقدام به کاشت کردم یا باید برای جوانه زنی و ثمر دهی تا حداقل اواخر دی ماه صبر کرد.لازم به ذکر است که بعد از دو هفته هنوز جوانه نزده و به صورت دیداری هنوز شروع به رشد نکرده است.آیا مشکلی در زمان کاشت وجود دارد؟
  ممنون میشم اگر در هر دو مورد راهنمایی بفرمایید.

  دست علی به همراهتون.

 22. Mehdi Hakimi گفت:

  در مورد قارچ کشی انشالله که مشکلی پیش نیاد.
  اینکار در واقع پیشگیری است و در آینده انشالله انجام دهید.
  برای مطالعه در مورد لیلیومها به این فایل مرجعه فرمایید
  https://www.golestan-ali.com/fa/wp-content/uploads/2012/12/lilium-910823-mehdihakimiasl.pdf

 23. پورعبداله گفت:

  عرض سلام خدمت آقای حکیمی عزیز. گل لیلیوم صورتی روبینا رو جزو محصولاتتون قرار نمی دین ؟

 24. آرش صادق گفت:

  سلام
  پیاز های قبلی و این ها نیاز به قارچ کشی هستن من قبلی هارو نکردم مشکلی پیش نیاد
  و فرق اورینتال با اورینپت چی

 25. Mehdi Hakimi گفت:

  مبارک باشد. ممنون از لطف شما

 26. Mehdi Hakimi گفت:

  به مقدار کم از کودهای کاملی مانند کریستالون 18.18.18 (کریستالون سبز، رنگ کود هر چند سال یکبار عوض میشود لذا ذکر کد آن بهتر است)
  یعنی اگر برای گیاه در حال رشد دو هفته یکبار کود بدهید. پس از پایان گلدهی ماهانه یکبار کود دهی بفرمایید

 27. mohammad.adel گفت:

  سلام اقاي حكيمي

  پياز ها و كود لازم به دستم رسيد خيلي ممنونم
  وقعا تعجب كردم از اين سرعت عمل
  اينم لينك عكس بسته كه به دستم رسيده http://upload.tehran98.com/img1/4nel2dt8qj9ocv5jkyu.jpg

  بازم ممنون

 28. سلام اقای حکیمی لطفا بگید پس از پایان گلدهی از کدام نوع کود باید استفاده کرد ؟کریستالون سبز یا قرمز ؟با تشکر فراوان. یاعلی.

 29. Mehdi Hakimi گفت:

  با تشکر از لطف شما آقای شیرازی گرامی
  شما میتوانید یکبار پیازهای ما را امتحان کنید.
  در مدتی که طول میکشد تا پیازها به فروش بروند ما تمام شرایط لازم را فراهم میکنیم.
  قبل از آنکه به دست ما برسد هم در سردخانه‌های مناسب نگهداری و حمل و نقل میشود (کانتینرهای سردخانه‌ای)
  ولی در اداره پست بسته‌ها در دمای معمولی و نرمال نگهداری و حمل میشوند. لذا افزایش دما موجب تحریک جوانه گیاه به رشد
  یا تحریک کپک‌ها و عوامل قارچی موجود در محیط میشود.
  برای همین بهتر است پیازها ظرف یکی دو روز به دست مصرف کننده برسد و سریعا هم کاشته شود.
  با آرزوی موفقیت برای شما

 30. مجتبی شیرازی گفت:

  خب پیازها که این قدر حساس هستند
  بر فرض یک ماه شما پیازها ها را دارید تا به فروش برسد
  توی این مدتی که این پیازها پیش شما هستند خراب نمیشن ؟

 31. Mehdi Hakimi گفت:

  پیازها خیلی حساس هستد و باید به سرعت به دست خریدار برسند برای همین نمیشود با پست عادی ارسال کرد.

 32. مجتبی شیرازی گفت:

  سلام
  یک پیشنهاد
  البته شما صاحب اختیار هستید
  شاید بعضی از دوستان به خاطره اینکه هزینه پست پیشتاز زیاد هست و روی قیمت پیازها و … اضافه میشه و اثر میزاره
  از خرید منصرف میشم
  حالا پیشنهاد من این هست که یک پستی هست که از پست پیشتاز ارزان تر هست و حداقل 3 روز و حداکثر حدود یک هفته سفارش شما را بدستان می رساند و افرادی که عجله ندارن و قیمت تش با صرفه تر هست از این پست ارزاونتر و اونهای که قیمت براشون مهم نیست و عجله دارن با پست پیشتاز براشون ارسال شود
  موفق باشید

 33. Mehdi Hakimi گفت:

  رطوبت زیاد در صورتیکه محیط آلودگی قارچی داشته باشه مشکل ساز میشه.
  معمولا بستر کوکوپیت و پیت ماس عاری از عوامل بیماریزا هستند (در واقع باید اینطور باشند)

  پیاز بلادونا بزرگ است. و اگر بخواهید با هم بکارید یه فلاورباکس با طول نیم متر و عرض حدود بیست سانتیمتر نیاز خواهدبود.

 34. Mehdi Hakimi گفت:

  بله هر سه معطرند
  به توضیحاتشان هم اضافه شد.

 35. نرگس گفت:

  با سلام
  آیا از این سه نوع پیاز لیلیوم دوره جدید،هیچ کدام دارای عطر هستند؟

 36. احسان گفت:

  با سلام خدمت شما جناب آقای حکیمی و همه همکارای تلاشگرتون . دو تا سوال در مورد این لیلیومها داشتم که امیدوارم جواب بدید . اول اینکه برای بستر کشت ترکیب پیت ماس و کوکوپیت و پرلیت رو پیشنهاد کردید خواستم بدونم با توجه به اینکه این مواد رطوبت زیادی در خود نگه میدارن باعث پوسیدگی پیاز نمیشه؟ سوال دیگه ای که داشتم اینه که میشه هر سه تای این پیازها رو داخل یک گلدون بکاریم و از زیبایی ترکیب این سه رنگ در یکجا لذت ببریم؟

 37. Mehdi Hakimi گفت:

  با تشکر از لطف شما
  از تذکر شما متشکرم.
  در همین ترم پاییز 91 بنده یک ارائه برای درس ژنتیک در مورد لیلیومها داشتم که در بخش کتابخانه برای دانلود قرار میدهم.
  پایین صفحه کتابخانه را لطفا مشاهده فرمایید
  https://www.golestan-ali.com/books/

  بله گونه‌های اورینپت و اورینتال معمولا معطر هستند برخی مدلها عطرهای بیشتر و برخی کمتر

 38. Mehdi Hakimi گفت:

  از یادآوری شما ممنونم، اصلاح شد.

 39. Mehdi Hakimi گفت:

  متاسفانه فعلا این رقمها در دسترس نبود
  انشالله در آینده

 40. احسان گفت:

  سلام بر جناب حکیمی عزیز
  واقعا خسته نباشید. خوشحالم که محصولات متفاوتی با اونهایی که ماه پیش داشتید ارائه کردید.تنوع خیلی جدابه و حتما از این محصواتون هم سفرش می دم.
  می دونم با توجه یه حجم بالای سوالات خیلی فرصت پاسخگویی به سوالای کلی رو ندارید اما خواهش می کنم یه توضیحی راجع به رده های مختلف لیلیوم ها بدید حالا یا اینجا یا بعدا تو یه مقاله مجزا. تفاوت این گونه های آسیاتیک، اورینت،اورینپت و… چیه و چطور قابل تشخیص هستن
  و سوال دیگه اینکه آیا این نمونه های اینسری معطر هستن؟
  بازم ممنون که دسترسی ما رو به این گیاه های زیبا اینقدر راحت کردین و موفق باشید

 41. محمد سعید گفت:

  آقای حکیمی رقم هایی که تو پاییز عرضه کردید brunello ceb dazzle batistero candy club دیگه تو دی عرضه نمیکنین؟

 42. محمد اقابیگی گفت:

  سلام آقای حکیمی
  با عرض پوزش گونه ی Tiber از خانواده اورینتال به حساب می آید
  http://www.jandewitenzonen.com/en/products/666/Tiber-R
  محض یادآوری عرض کردم چون شما بسیار علمی عمل می کنید و برخی از دانشجویان کشاورزی و باغبانی هم از سایت شما استفاده می کنند
  قصد جسارت نداشتیم

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *