گزارش تصویری – دهمین نمایشگاه گل و گیاه محلات

سپتامبر 17th, 2010 | اطلاعات و لوازم جانبی باغبانی

نمایشگاه گل و گیاه محلات از 23 شهریور 1389 در دهکده گل شهرستان محلات برگزار شد. این نمایشگاه دو بخش داشت که بخش گیاهان خانگی در گلخانه مرکز تحقیقات محلات و بخش صنایع وابسته (کودهای شیمیایی و …) در ساختمان نمایشگاه برگزار شد.

در خبر افتتاح نمایشگاه آمده است: صفري [دبیر نمایشگاه] در گفت‌وگو با ايسنا گفت: در مجموع 21 شركت در دهمين نمايشگاه گل و گياه شهرستان محلات حضور پيدا كرده‌اند كه از اين تعداد 11 شركت به نمايندگي از 33 شركت خارجي در نمايشگاه مذكور حضور دارند.
در بخش گل و گياه اين نمايشگاه علاوه بر گلكاران محلاتي تعاوني‌هاي شهرهاي چالوس، تنكابن، رامسر، نوشهر، تهران و رشت حضور داشته و گل‌هاي باغچه‌اي، آپارتماني، فضاي سبز، شاخه‌اي و بذر خود را به نمايش گذاشته‌اند.
صفري ايجاد فرش گل به مساحت يكصد مترمربع و دو تپه گل به مساحت يكصد و 50 متر مربع را از ديگر اقدامات انجام شده در اين نمايشگاه عنوان كرد و گفت: در شب‌هاي 24، 25 و 26 شهريورماه نيز جشن‌هاي شبانه توسط گروه‌هاي هنري شهرستاني، استاني و كشوري حاوي برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و آموزشي مرتبط با گل و گياه برگزار مي‌شود.

خوشبختانه نمایشگاه دهم محلات در سالن مناسبی برگزار شده بود. (یک سوله نایلونی گلخانه‌ای با پوشش توری سایه‌انداز) که محل مناسبی برای گلها است. و از طرف دیگر امکان مانور و دکورچینی برای شرکت کنندگان فراهم شده بود که بهتر بتوانند به آرایش غرفه‌هاشان بپردازند و توجه بازدیدکنندگان را بهتر جلب کنند.
این نکته برای سایر برگزارکنندگان در شهرهای دیگر حائز اهمیت است که سالن نمایش گل بهتر است سالنی غیر از سالنهای مرسوم نمایشگاهی باشد. و سیستم غرفه بندی این گونه نمایشگاهها متفاوت از سایر نمایشگاهها (مانند فروشها پاییزه و بهاره) است.
از طرف دیگر این نکته که نمایشگاههای گل و گیاه اگر مانند نمایشگاه شهرداری تهران بدون فروش باشند.(و فروش به روزهای آخر موکول شود) ترکیب غرفه‌ها به هم نمیخورد و نظم و زیبایی‌شان را حفظ میکنند.

برچسب: , , , , ,

یک دیدگاه

  1. امل گفت:

    سلام.لطفاتمام عکس های مربوط به نمایشگاه را نمایش دهید.ممنون

لطفا در صورتی که درباره مطالب این صفحه؛ نظر، سئوال یا پیشنهادی دارید از طریق فرم زیر مطرح بفرمایید. اگر نظر شما برای تکمیل این مطلب مفید باشد به نام خود شما در همین صفحه منتشر میشود و احیانا در صورتیکه که نیاز به پاسخ داشته‌باشد در همینجا پاسخ داده میشود تا برای دیگران هم مفید باشد.
لطفا برای دریافت جواب، ایمیل صحیح وارد نمایید. | لطفا مطالب غیر مرتبط با این صفحه را از اینجا مطرح کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *